Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Європа грається з україною?

Договір з Європою для України може бути досить складним, тому що Європа не зацікавлена в тому, щоб українська економіка існувала більш-менш тривало — це конкуренція.

Таку думку Інституту Горшеніна висловив президент компанії експертного консультування «Неокон» Михайло Хазін, коментуючи заяву, зроблену в Брюсселі віце-прем’єр-міністром України Андрієм Клюевым про готовність до підписання договору про ЗВТ з ЄС. Експерт виразив невпевненість в тому, чи буде підписаний сам договір.

«Коли договір підписаний — він обнародуваний. А коли офіційні особи говорять про те, що усе узгоджено, то це може не означати нічого». На думку М.Хазіна, підписані Україною договори про зону вільної торгівлі з Європою і країнами СНД не виключають один одного. «Підозрюю, що договір з Європою в деякій частині працювати не буде. Наприклад, продавати туди високотехнологічну продукцію стане неможливим. Зате в Україну завозитимуть колосальну кількість дешевої продукції з Європи, Туреччини і так далі. Якщо ця продукція піде на територію Росії, що мабуть, то з України в Росію візьмуть тільки високотехнологічну продукцію, а ось на цю дешеву будуть обмеження. Адже договір, який підписаний в Петербурзі (про ЗВТ з країнами СНД), це не договір про Митний союз, в якому немає ніяких обмежень на номенклатуру товарів, — це договір по окремих групах товарів. А у Європи проблеми, Європа хоче продавати на Україну ті товари, які вона не може продати у себе. І Україна ці товари виробляє теж. Означає, що Україна їх виробляти не повинна»?! — припустив експерт. Хазін упевнений, що йти на будь-які поступки Європа готова, але тільки на словах. «З метою недопущення зближення України з Росією Європа пішла на якісь поступки. Вона могла це зробити, але де гарантії, що ці поступки збережуться і далі?! Ще раз повторюю — Європі не потрібна українська економіка — вона їй заважає. Європі треба, щоб українці купували європейський товар», — резюмував експерт.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com