Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Не врахують 40% голосів

У ЦВК переконують, що у разі підвищення виборчого бар’єру з 3% до 5% майже половина країни не зможе скористатися своїм правом обирати кандидатів у депутати.

Якщо на наступних парламентських виборах бар’єр проходження до Ради для партій збільшать до 5%, то 40% голосів виборців можуть бути не враховані.

Про це заявив перший заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера. На недоцільність підвищення виборчого бар’єру звернули увагу і експерти Венеціанської комісії.

“У Венеціанській комісії були зауваження з приводу підвищення виборчого бар’є­ру до 5%. Якщо це буде зроблено, то за результатами голосування кількість виборців, інтереси яких не будуть враховані, буде коливатися в районі 40%. Тобто, тільки 60% українців зможуть обрати своїх кандидатів за партійними списками”, - зазначив Магера. При цьому Магера наголосив, що в новому законі урізані права українців, які проживають за кордоном. За його словами, вони зможуть проголосувати тільки за кандидатів у депутати за партійними списками.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com