Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Обмежено імпорт овочів

Росія планує ввести кількісні обмеження постачань імпортних овочів на свою територію, які є прямими конкурентами продукції російських тепличних господарств, зокрема продукції з України. Про це заявили в ході обговорення програми з розвитку тепличного господарства, що пройшла в російському Мін­сільгоспі у рамках обговорення держпрограми розвитку сільського господарства на період 2013-2020 рр.

Передбачається, що обмеження діятимуть не круглий рік, а лише в позасезонний період, тобто упродовж зими і до початку літа.

Зараз продукція російських тепличників виявляється неконкурентоспроможною за ціновим параметром з імпортними аналогами.

Таке нововведення російських чиновників може безпосередньо вдарити по українських виробниках. Адже за останні роки Україна перетворилася на одного з головних постачальників овочів і фруктів в Росію. За даними експертів, за останні п’ять років обсяги експорту овочевої продукції в Росію з України збільшилися в 17 разів.

І основною статтею експорту в Росію з України є якраз тепличні овочі.

Можливий обсяг імпортних квот доки не озвучувався, проте плани РФ щодо нарощування власного виробництва овочів вражають. За словами виконавчого директора асоціації «Теплиці Росії» Наталії Рогової, програма розвитку тепличного господарства передбачає введення до 2020 р. 4,7 тис. га теплиць проти 1,8 тис. га, які Росія має в розпорядженні на сьогодні.

У 2010 р в країні було вирощено 540 тис. т овочів закритого грунту, приріст виробництва прогнозується на рівні 100 тис. т.

Проект по введенню імпортних квот доки існує на стадії проекту, і навіть в найгіршому (для України) випадку обмеження будуть введені не раніше, ніж в 2013 р. Крім того, імпортери овочів в Росію і зовсім можуть відбутися легким переляком, оскільки країна знаходиться на порозі вступу в СОТ і у зв’язку з цим більше не зможе в односторонньому порядку вводити торгові обмеження.

Нагадаємо, товарообіг України з Російською Федерацією за перший квартал в 2011 року склав 12,2 мільярда доларів, що на 73% більше, ніж за аналогічний період 2010 року.      

ТСН

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com