Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Радіація в хребцях дітей

Дослідження показали, що радіонукліди швидкими темпами накопичуються в хребцях дітей, це загрожує появою злоякісних пухлин в майбутньому.

Учені Інституту педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України вперше у світовій практиці довели існування взаємозв’язку між накопиченням радіонуклідів в плаценті, фетоплацентарною недостатністю і масою тіла майбутнього немовляти.

Дослідження змісту радіонуклідів в кістковій тканині плоду, яке проводилося спільно з Бристольским університетом (Англія), показало, що радіонукліди швидкими темпами накопичуються в хребцях, зубах і ребрах упродовж усіх постчорнобильських років.

Встановлено, що усе це призводить не лише до вроджених вад розвитку дитини, але й погрожує появою злоякісних пухлин в майбутньому.

За даними Інституту ендокринології і обміну речовин імені Комиссаренко, значне збільшення випадків раки щитовидної залози у дітей і підлітків безпосередньо пов’язане з аварією на ЧАЕС.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com