Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Новий вид палива

Створений новий вид палива, який коштуватиме близько 2,5 грн за літр. Для його використання не треба змінювати існуючі автомобільні двигуни. Розробка, що здається абсолютною фантастикою, представлена компанією Cella Energy, яка проводить свої дослідження в Лабораторії Резерфорда — Еплтона.

Паливо є результатом нанотехнологічного процесу, відомого як «електропрядіння», — коли під впливом електрики з мікроволокон утворюється тканиноподібна структура. Діаметр мікроволокон (точніше, мікрокульок) у 30 менше товщини людської волосини.

Як вихідні матеріали слугують речовина, що містить водень, і закріплюючий полімер. Спочатку фахівці Cella Energy використовували боран амонію, масова частка водню в якому становить 19,6%, і полістирол. Зменшивши зміст водню до 6%, вдалося знизити температуру реакції з 110-150 до 80оС. Однак процес був досить дорогим для комерційного використання. Крім того, виділюваний аміак міг пошкодити паливний відсік.

Зараз дослідники експериментують із іншими схожими речовинами, які дозволяють отримати наддешеве паливо. Його можна буде заливати в паливні баки існуючих автомобілів, а одного заправлення вистачить на 500-650 км шляху. Перспективний водневий транспорт, як відомо, вимагає модифікованого двигуна внутрішнього згоряння або принципово іншого мотора — на паливних елементах.

І, мабуть, найголовніше  у всій цій історії: керівник компанії-розробника Стівен Воллер стверджує, що новий матеріал однаково безпечний для навколишнього середовища, як згаданий водень: абсолютно ніяких викидів вуглекислого газу. У наступному році пан Воллер розраховує почати спільні випробування з автовиробниками, а в найближчі 3-5 років паливо, ймовірно, буде доступно для споживачів.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com