Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

КІНЕЦЬ МЕДОВОГО МІСЯЦЯ

На вересень найвищу позицію у президентському рейтингу зберігає Віктор Янукович. Разом з тим. порівнюючи з аналогічним дослідженням, проведеним у червні, його рейтинг (серед усіх опитаних) понизився у 1,5 рази — з 38,2% до 26%.

Про це ZAXID.NET повідомили в Соцiологiчній групі «Рейтинг».

Другу позицію посідає Ю.Тимошенко — з червня її рейтинг виріс на чверть — з 13,2% до 16,8%.

Як зазначено в повідомлені, не можна стверджувати, що чинний Президент почав кардинально втрачати підтримку, наявні тенденції свідчать про закінчення так званого «медового місяця» влади, коли рейтинги формували переважно завищені очікування громадян. Так само не можна стверджувати про кардинальний ріст рейтингів Ю.Тимошенко — відбувається повернення власних же прихильників, які зазнали різкого розчарування у результаті програшу на виборах Президента.

Тимошенко почала відновлювати власні позиції в базових регіонах: на Заході, Центрі та Півночі, проте поки що не дотягує до рівня І туру виборів Президента.

Саме в цих регіонах почав втрачати В.Янукович, хоча значно більші загрози для нього зосереджені в базових регіонах — Сході, Півдні і Донбасі, де збільшується кількість розчарованих та відбувається певне переорієнтування виборців у бік лівих політиків та політичних сил.

У результаті як В.Янукович, так і Ю.Тимошенко поступово виходять на позиції середини минулого року — розрив на рівні 10%, який був в кінцевому випадку зафіксований результатами І туру виборів Президента. Ситуація повторюється, але з тією різницею, що минулого року третю позицію посідав А.Яценюк (впритул до грудня), а сьогодні С.Тігіпко.

Рейтинг С.Тігіпка в цілому не зазнає різких коливань і разом з тим демонструє незначну спадну тенденцію (13,6% — у березні, 13,4% — у квітні , 11,8% — у червні, 11,1% — у вересні).

Далі у рейтингу кандидатів на посаду Президента йдуть А.Яценюк (4,2%), П.Симоненко (3,1%), О.Тягнибок (1,8%), А.Гриценко (1,7%), В.Ющенко (1,5%) та В.Литвин (1,3%).

Іншого кандидата готові підтримати 1,5% опитаних, не підтримують жодного — 10,9%, не визначились з підтримкою — 10,9%, не брали б участі у виборах — 9,3% респондентів

Опитування проводилось 9 — 16 вересня. Методом інтерв’ю було опитано 2000 респондентів. Для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3%, для значень близьких до 30% — не більше 2,6%, для значень близьких до 10% — не більше 1,8%.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com