Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЛАЗЕРНІ ПРИНТЕРИ НЕБЕЗПЕЧНІ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Нове дослідження Квінслендського технологічного університету відкриває походження та особливості  мікроскопічних частинок, що виділяються звичайними лазерними принтерами.

Професор Лідія Моравська з Міжнародної лабораторії якості атмосферного повітря й здоров’я КТУ провела дослідження, метою якого було знайти відповіді на питання, що виникли в результаті більш ранніх експериментів, про те, що майже одна третина популярних лазерних принтерів виділяє величезну кількість надтонких частинок.  Ці мікроскопічні частинки потенційно небезпечні для здоров’я людини, тому що можуть проникати глибоко в легені. Професор Моравська стверджує, в результаті новітнього дослідження було виявлено, що ультратонкі частинки формуються з випарів, які утворюються, коли друковане зображення переводиться на папір.  У процесі друку тонер розтоплюється, і коли він стає гарячим, певні складові випаровуються, потім ці пари утворюють ядро та конденсують у повітря, формуючи надтонкі частинки, пояснює професор. Речовина є результатом конденсації органічних складових, що виникають у результаті взаємодії паперу та розтопленого тонера. Вчені порівняли принтери, що виділяють велику та малу кількість частинок, і виявили, що існують особливості формування таких частинок. Чим більш гарячим стає принтер, тим вища ймо­вірність формування цих частинок, окрім цього, має значення ступінь зміни температур.  Середня температура принтера, що виділяє більшу кількість частинок, була нижчою, але швидкість зміни температури була вищою, що призвело до більшої конденсації пари, що випускав принтер.  Принтер із кращим регулюванням температури випускав менше небезпечних часток. Професор Моравська вважає, що дане дослідження надає інформацію, що може допомогти споживачам краще розуміти ризики, пов’язані з лазерними принтерами, і допоможе виробникам друкарських пристроїв створювати принтери, що виділяють меншу кількість небезпечних частинок.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com