Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

СУД НЕ БАЧИТЬ ШКОДИ В НОВИХ ТАРИФАХ НА ГАЗ

Національний форум профспілок України заявляє про те, що знайшов прямий доказ заангажованості судді, який розглядає справу щодо визнання протиправною та скасування Постанови НКРЕ № 812 про підвищення роздрібних цін на газ для населення. Про це повідомляє прес-служба НФПУ.

Як зазначають у профспілках, доказом цьому є той факт, що суддя не виніс Ухвалу про тимчасове припинення дії Постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України, якою були на 50% підняті ціни на газ для населення. Суддя аргументував своє рішення «відсутністю доказу на підтвердження того, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача».

Разом із тим, НФПУ наголошує, що відмова у призупиненні дії Постанови про підвищення ціни на газ, на час розгляду справи у суді, порушує права та завдає шкоди громадянам України як споживачам природного газу, адже вони змушені сплачувати за блакитне паливо за новими, значно підвищеними цінами, і якщо Постанова НКРЕ все таки буде визнана неправомірною, вони понесуть збитки.

«В Україні важко знайти хоча б одну людину, яка б вважала, що подорожчання газу не завдає шкоди громадянам, особливо враховуючи економічну кризу в державі та кричущу заборгованість із виплатою зарплат. Однак, суддя Володимир Келеберда, що веде дану справу, є єдиним, хто вважає інакше. Це дає підстави зробити висновок про його упереджене та політично заангажоване ставлення до даного процесу», — зазначає голова НФПУ Мирослав Якібчук.

З огляду на це, у профспілках наполягають, що дана справа повинна розглядатися колегіально, а не одним суддею, як це передбачено ст.24 Кодексу адміністративного судочинства України.

Крім того, НФПУ повідомляє, що за його клопотанням суд погодився витребувати від НКРЕ та Міністерства юстиції України ряд  нормативно-правових документів, які регулюють підвищення ціни на газ. «Аналіз цих документів дозволить отримати належні докази про те, що рішення про підняття цін на газ було прийнято не законно, з порушення процедурних питань і повинно бути відмінено», — пояснюють у профспілках.

Нагадаємо, що відповідно до Ухвали Окружного Адміністративного суду м. Києва від 22 липня 2010 року було відкрито провадження у справі за позовом Національного форуму профспілок України до Національної комісії регулювання електроенергетики України про визнання протиправною та скасування Постанови  № 812, якою з 1 серпня 2010 року були на 50% підвищені ціни на споживчий газ. Перше слухання у даній справі відбулося 16 вересня 2010 року.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com