Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

КИЯНАМ ПРИЗНАЧАТЬ «СМОТРЯЩЕГО»?

Голова парламентського Комітету з питань національної безпеки та оборони, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко заявляє, що зараз, після призначення Олександр Попова першим заступником Київського голови, а також після впровадження змін до Закону про столицю, у Києві встановлено пряме президентське правління.

На переконання А.Гриценка, «киян позбавили права обирати собі міського голову через те, що Партія регіонів не має значної підтримки у столиці». Лідер партії «Громадянська позиція» обурився, що «Київ — єдине місто, яке не буде голосувати 31 жовтня. Виборів у Києві не буде: ні міськради, ні мера». Через внесені зміни, зазначив він, 3 млн. жителів Києва позбавлені права обирати собі голову. «Адже той, кого вони підтримають на виборах, зможе лише головувати на сесії Київради. Натомість, реальний керівник виконавчої влади столиці призначатиметься президентом», — зазначив А.ГРИЦЕНКО і додав: «Хто буде цей «смотрящий», звідки — з Донецька, Луганська, з Криму — немає різниці. Кияни повинні мати право самим обирати собі керівника, але зараз їх такого права позбавили».

Коментуючи ще одну зміну до Закону про столицю, а саме — скасування райрад, А.Гриценко сказав, що можливо, це рішення має сенс. Однак лише за умов тривалого обговорення, пояснення, врахування думки киян.

«Але ж це робилося, «ламаючи через коліно», — сказав він. — Я пам’ятаю, як приймалися ці зміни: одразу в першому й другому читанні. При тому, що депутати мають право внести поправки до другого читання, закон це передбачає. Зверталися до Литвина, і я в тому числі, але всі наші звернення, вибачте, були «по барабану». Була чітка команда згори — прийняти».

Причиною впровадження таких змін, на переконання А.Гриценка, є страх: «Партія регіонів відчуває, що не користується такою підтримкою серед киян, щоб отримати достойний показник на виборах. Через те виборів не буде».

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com