Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

МУНДИРИ НЕ ПО РОСТУ

Шановна редакціє, я живу в Золотоноші, що на Черкащині, залюбки читаю вашу газету, знаходжу в ній чимало цікавих і повчальних матеріалів на щонайрізноманітнішу тематику. Своїм листом хотів би доповнити широку палітру публікацій часопису, якому небайдужа нинішня ситуація в Україні.

Юрій, 50 років

«Персонал плюс» уже неодноразово писав про те, що у нас хронічно не вистачає коштів на армію. Ще в 2003 році почалося поступове скорочення чисельності збройних сил. Воно триватиме і цьогоріч. Але схоже на те, що скорочення стане суто механічним, тобто без будь-якого натяку на реформи.

На 10 000 солдатів у нас найбільше в світі генералів. Та й кількість військових на 1 млн. жителів України - найбільша в Європі,якщо не враховувати Росію. Наприклад, у Польщі при 38 млн. населення — 140 тисячна армія, тож пропорційно у нас має бути 154-тисячна, а зараз,- 200 000. У Франціїї , яка не входить у військову структуру НАТО, при 65 млн. населення - 200 000, без внутрішніх військ —жандармерії. Пропорційно на 46 млн. населення у нас повинно бути - 142 000. У Чехії при 10,5 млн. населення – 27-тисячна; пропорційно до нашого населенняв українська армія повинна бути -120 000.

В Японії, яка не входить до НАТО, при 130млн. населення - 250 000армія; пропорційно у нас повинна бути 90 000.

Російський президент у 2009 році видав указ про скорочення арміїї на 200 000 і зміну її структури з радянської до нової: скорочується тільки вищий офіцерський склад і прапорщики. Бо, як показала Чечня, вони не хочуть піднімати з окопів російських солдатів і йти з ними в одній шерензі в наступ.

Німеччина заявила, що з осені 2010року скорочує строк служби в армії на 3 місяці для економії, а це найбагатша країна Європи. Будівництво одного новітнього танку Т-84 коштує 25 млн. грн. А де набрати для нього дешевої солярки, якої спалює 400 літрів на 100 км.

Колишній Союз у 1991 році залишив нам 4000 танків і більш економічних. Та й доктрина у нас оборонна! Жодна країна Європи стільки не має.

Як розповідав на радіо Свобода російський військовий інженер, під час війни з Грузією 50% російських танків не подолали трьохсоткілометровий пробіг у Цхенвалі - поламались в дорозі. А їм після боїв ще назад потрібно вертатися ті ж 300км. Після цього Путін запропонував скоротити кількість танків з 17 000 до2000, але щоб вони могли їздити. А будівництво одного танку при Cоюзі коштувало як спорудження 36 двохкіматних квартир. Будівництво одного атомного човна американським імперіалістам тоді коштувало 1 млрд доларів. Так нам розповідали на кафедрі марксизму-ленінізму в 1986 році.

Союз, як зясувалося через два десятиліття, побудував більше американців — понад 200 таких субмарин. Кожна довжиною 160 метрів і висотою з пятиповерхівку. За кошти, які комуністи спустили на гонку озброєнь, можна було б побудувати житла на три покоління вперед всьому Союзу, а труби водопостачання, опалення, теплотраси зробити зі сталі, яка не ржавіє 1000 років.

Проте найбільша зараз проблема — людський фактор. Не буде кому працювати на українських танках! 80% підлітків недужі  фізично, й пихологічно слабкі для  армії. І підвищення зарплат контрактнику кадрову проблему не вирішить. Бо на середньоукраїнську зарплату житла на Україні не побудуєш. А середня в Черкаській області - 1500грн. Брудними. А от якщо навіть при сьогоднішній зарплаті споруджуватимуть контрактнику хоча б однокім натну квартиру — буде черга в армію. А право приватизувати надавати через 15 років служби. Відмініть 20% ПДВ на житлове будівництво. Землю для будівництва виділяйте безкоштовно, як при Союзі. Однокімнатна — 37 метрів. 4200грн/метр. Тоді за 1 танк можна побудувати 150 однокімнатних квартир у п»ятиповерховому будинку.

За це молоде покоління скаже владі спасибі. Адже в Європі на середню по країні зарплату людина може побудувати невеликуоднокімнатну квартиру. Наприклад, 40 таких квартир було здано армії в нашому місті у 2008 році, будували з 1992-го

Як показала грузинська війна, чисельність армії - не найголовніше. Тисячі грузинів втікали і кидали українські танки замість того, воювати, як панфіловці в 1941-му під Москвою.

Проте у більшості сучасної молоді моральні цінності слабі, бо вона не бачить, як досягти гідного, якісного життя, можливості реалізувати себе.Навіть побудувати  невеликий будинок 60 квадратних метрів вони не зможуть без пільгових кредитів - на відміну від попереднього покоління. Отже, не буде сім»ї.

То чи ж будуть вони героїчно захищати будинки нових українців, їхню промисловість, адже вся вона вже не народна? Чи полізуть тоді вони з гранатою під чужого танка?

Ось де, а не у фінансах, - найслабше місце українській армії.  Кошти для арміїї знайшли б, скоротивши на 20% штати банкірів,чиновників, сільські ради. Скажімо, в Польщі тепер 1 сільрада на 5000 населення, у нас – одна на 1200… За роки незалежності населення України скоротилось на 6 млн., це на 12%, а кількість чиновників збільшилась на 70%.

Не на армію треба викидати гроші, як це впродовж десятиліть у Союзі робилося, а на охорону здоров»я, на вирішення соціальних проблем. І розвивати насамперед національну еконорміку, а не всією державоюслужити купці мільярдерів, які дбають лише про своє збагачення.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com