Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЄВРОПА ЗАЛИШИТЬСЯ ЗБОКУ?

Газотранспортну систему України можуть модернізувати без участі Європи — приводити до ладу, а відповідно, і управляти українськими трубами буде спільне підприємство «Газпрому» і «Нафтогазу України».

Таку можливість підтвердив глава Російського газового товариства Валерій Язєв, повідомляє K2Kapital.

За його словами, доля тристороннього консорціуму з управління ГТС залежить від результату переговорів щодо створення СП.

Тристороннього консорціуму з управління українською ГТС за участю Росії, України та Європи, скоріше за все, не буде, відзначив Язов.

Як відомо, ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» обговорюють можливість модернізації та управління українськими трубами у рамках спільного підприємства, яке планується створити.

Частка «Газпрому» в СП буде залежати від активів, які він у нього внесе, повідомляють російські ЗМІ.

Зараз переговори щодо створення російсько-українського спільного підприємства перебувають у початковій стадії, зазначив Язєв.

«Залежно від того, яка конфігурація для нього буде обрана, стане зрозуміло, треба чи треба повертатися до теми міжнародного консорціуму», — пояснив він.

За його словами, згідно з експертними оцінками, капіталізація «Нафтогазу» зараз становить 17 млрд. доларів, «Газпрому» — 170 млрд. доларів.

Можливо, російський холдинг виділить для СП якийсь актив, наприклад з видобутку, вартістю 15-17 млрд. доларів.

Глава «Нафтогазу» Євген Бакулін не захотів назвати активи, які можуть увійти в майбутнє СП, зазначивши, що це процес переговорів. У «Газпромі» від коментарів також відмовилися.

* * *

Народний депутат від фракції БЮТ Олександр Гудима, коментуючи інформацію про те, що газотранспортну систему можуть модернізувати без участі Європи заявив: «Останнім часом ми не фіксували жодних сигналів від Європейського союзу про те, що вони мають якийсь інтерес щодо української газотранспортної системи. Після минулорічних обіцянок європейці відмовилися від усього: від цікавості, від бажання фінансувати нас», — наголосив політик.

За його словами, ЄС сьогодні знаходиться повністю у фарватері російської енергетичної політики.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com