Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Нам ставлять умови

Днями мають пройти перемовини між Україною і РФ з газових контрактів. У випадку створення консорціуму, українська газотранспортна система залишаться у державній власності, — запевняє віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв. Хоча, як зазначив у розмові з Радіо Свобода директор енергетичних програм Центру «Номос» Михайло Гончар, проблема у тому, що від самого початку виникнення ідеї створення газового консорціуму, українська і російська сторони розуміли її по різному. «У російської сторони завжди було розуміння ідеї консорціуму як інструменту управління і контролю української ГТС, у той час, як українська розуміла під цим — розвиток. Тому невипадково, що зараз представники з українського боку уникають подробиць щодо того, як вони бачать ідею консорціуму», — говорить Гончар. Лідерка опозиції, екс-керівник уряду Юлія Тимошенко ідею створення консорціуму, власниками якого виступлять Україна, Росія та ЄС, вважає незаконною. Тимошенко нагадала, що три роки тому Верховна Рада ухвалила закон, який забороняє будь-які форми відчуження ГТС.

Питання зниження для України ціни на російський газ може вийти за межі економіки. «Це має вирішуватися разом із питаннями статусу російської мови, як другої державної в Україні, а також продовження базування російського Чорноморського Флоту у Севастополі», — цю ідею озвучив депутат Держдуми Росії Костянтин Затулін, якому донедавна був заборонений в’їзд до України. Можливості комплексного підходу до вирішення цих питань не заперечив і український міністр з питань житлово-комунального господарства Олександр Попов. «Думаю, що буде комплексний підхід для того, щоб наші нормальні добросусідські і, я б сказав, братські відносини між українським і російським народом, а одночасно і між урядами й Президентами розвивались тільки в позитивному напрямку. І безумовно, комплексний підхід дозволить нам вирішувати складні питання, в тому числі економічні. Бо договір (газовий) існує, і з доброї волі Росія знижувати ціну не буде. У них же теж криза», — заявив Попов в інтерв’ю Радіо Свобода.

Зважаючи на те, що візит української газової делегації до Москви є першим після призначення нового уряду, очікувати від нього якихось рі­шень не варто, вважають експерти. Тим більше, що наразі російська сторона не демонструє готовності йти на зміни контрактів.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com