Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

300 млн євро за продані квоти

Стратегічну програму реконструкції та модернізації теплових генеруючих компаній, які експлуатують 72 163 котлів, в тому числі дві третини тих, що працюють на природному газі, Кабінет Міністрів України здійснить за рахунок коштів, що почали надходити до Державного бюджету за продані Японії квоти на скорочення викидів вуглецю в атмосферу.

Таку заяву оприлюднила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко у вечірній програмі одеської телекомпанії РІАК, запис якої було здійснено під час суботнього робочого візиту до Одеси.

З її слів, станом на вересень Україна отримала понад 300 млн євро за продані квоти, ще майже 1 млрд. 700 млн євро надійдуть у найближчі місяці.

Цього має вистачити для того, щоб перевести на вугілля більшість котлів теплових генеруючих компаній, які забезпечують теплом населення та об’єкти народного господарства.

Тимошенко нагадала, що одна гігакалорія тепла, вироблена з природного газу, обходиться в три рази дорожче, ніж від спалювання вугілля. Причому більшість країн світу, за оцінками фахівців, забезпечені газом приблизно на 65-70 років, а нам вистачить запасів українського вугілля на 500 років».

Як уточнила голова уряду, програма модернізації теплового господарства передбачає кілька напрямків: деякі компанії повинні зорієнтуватися на використання торфу, інші — на брикети з деревини.

«Наші компанії в співдружності з японськими фахівцями розробили систему переобладнання теплових котелень з використанням спеціальних теплонасосів, — додала Тимошенко. — Орієнтовно програма модернізації теплового господарства буде реалізована протягом 3-4 років».

Як повідомлялося раніше, наприкінці березня після поїздки до Японії прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що Україна отримає 4,5 млрд грн ($ 560 млн) від продажу квот на викид в атмосферу парникових газів.

Обсяги квот на викид газів встановлювалися Кіотським протоколом виходячи з обсягів емісії в 1990 році, тобто до того, як держави колишнього СРСР увійшли в період падіння економіки. Це означає, що до 2012 року, коли всі країни досягнуть граничних обсягів викидів, у держав, що раніше входили до СРСР, ще буде запас, який може бути проданий.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com