Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Ситуація зміниться на краще

В МАУП зустріч із відомими людьми вже стала доброю традицією. Студенти охоче відвідують подібні заходи, адже живе спілкування з професійними спеціалістами у своїй галузі є неоціненним досвідом для подальшої практичної діяльності, а також для розширення кругозору.

Сьогодні до Академії завітав народний депутат України, член фракції БЮТ і цікава особистість В’ячеслав Пєрєдєрій. В’ячеслав Григорович має численні досягнення і багатий досвід: доктор медичних наук, професор, завідувач кафедрою внутрішньої медицини №1 Національного університету, перший заступник комітету з питань охорони здоров’я, член групи міжпарламентських зв’язків з Російською федерацією. Свого часу він закінчив Кримській медичний інститут, став Лауреатом премії НАНУ ім. Яновського, а також є автором понад 250 наукових праць.

Сьогоднішня зустріч була присвячена моральним засадам діяльності сучасної влади та питанню законності, однак гість відповідав і на численні запитання студентів, які стосувалися й інших тем, зокрема питань реформування медицини в Україні, освітньої системи в медичній галузі і, звичайно майбутнього України, що так турбує молодь.

У ході своєї розповіді В’ячеслав Григорович торкався проблем політичного, медичного, освітнього та інших напрямків знань. Зокрема, В’ячеслав Пєрєдєрій цікаво і компетентно говорив про Болонський процес, його основне завдання і призначення: «Після розпаду Радянського Союзу я помітив, що система освіти в Україні потребує кращого. І тоді ми почали запроваджувати освітні реформи. Ще в 1990 році ми почали працювати над розробкою реформи в медичній освіті, яка випередила Болонський процес на 8 років». Медичний спеціаліст презентував свої книги і наголосив, що проведення будь-яких реформ потребує детального попереднього аналізу. Своє бачення Болонського процесу науковець висвітлив у праці «Болонський процес в Європі. Чи потрібен він Україні?». Автор книги підкреслив, що головна мета Болонського процесу — зробити так, аби українська освіта була конкурентоспроможною.

Від освітянської теми гість перейшов і до соціальної сфери: «Я хочу, щоб медичне обслуговування в Україні було на високому рівні», — наголосив народний депутат України, — «Ми намагаємось поліпшити медичне обслуговування і у Верховній Раді постійно працюємо над цією проблемою». Лікар-терапевт з болем говорить про страшні хвороби, які загрожують людству. Серед них — СНІД і туберкульоз, остання з яких стоїть на першому місті в Україні серед захворювань.

Наприкінці зустрічі своє бачення майбутнього України В’ячеслав Пєрєдєрій прокоментував з оптимізмом: «Я бачу лише світле майбутнє і впевнений, що скоро ситуація в країні зміниться на краще».

Відомий лікар і науковець завітав до Академії зі своїми книгами, які подарував присутнім студентам. На згадку про зустріч зі студентами МАУП ректор Академії Валерій Захожай презентував гостеві книги видавництва МАУП та подякував за цікаву та плідну зустріч.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com