Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Щоб вести справу успішно

Комп’ютерні технології для економії часу.

Щоб вести успішну справу, необхідно звіль­нитися від застарілих стереотипів і використовувати усі можливості ком­п’ютерних технологій для економії часу. Запровадження системи електронної подачі звітності є забезпечення прозорості відносин між податковими органами та платниками податків, створення однакових умов для ведення фінансовогосподарської діяльності усіх об’єктів господарювання, зменшення паперового документообігу, підвищення ефективності адміністрування податків.

З метою удосконалення процедури подання податкової звітності платниками податків до органів державної податкової служби України та відповідно до Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронний цифровий підпис» 6 квітня 2009 р. наказом Державної податкової адміністрації України № 168 в органах ДПС України впроваджено централізовану систему подачі електронної податкової звітності.

Поштова адреса Центру обробки електронних звітів zvit@sta.gov.ua 

 

Звертаємо увагу платників податків, які звітують в електронному вигляді.

На виконання наказу ДПА України від 06.04.09 № 168 «Про впровадження централізованої системи електронної податкової звітності платників податків в органах ДПС України» Державна податкова адміністрація України повідомляє, що з 01.07.09 для надсилання платниками податків податкової звітності в електронному вигляді необхідно використовувати виключно поштову скриньку Центру обробки електронних звітів ДПА України — zvit@sta.gov.ua.

Для шифрування електронної звітності на центр обробки електронної звітності ДПА України,

— платникам податків, які використовують засоби ЕЦП від АЦСК ТОВ «Український сертифікаційний центр» або ДП «Українські спеціальні системи» необхідно використовувати сертифікат 19355711_04FC68.crt.

— для платників податків які використовують засоби ЕЦП від АЦСК ЗАТ «ІВК» або ТОВ «Арт-Мастер» необхідно використовувати сертифікат 19355711.cer

 

Горілка «з підпілля» не потрапить до споживачів.

Останні кілька місяців податкова міліція працює у надпотужному режимі, робота цього підрозділу по всіх напрямках значно активізована. Така організація роботи дозволяє впевнено говорити про досягнення позитивних результатів — щодня по всій країні відбувається викриття та припинення діяльності різноманітних «тіньових механізмів» — фіктивних фірм, конвертаційних центрів, підпільних цехів з виробництва алкогольної та тютюнової продукції.

З початку року податківці Голосіївського району столиці виявили 2 підпільні цехи з виробництва підакцизних товарів.

Один з них — цех з виробництвв лікеро-горілчаної продукції, був організований двома підприємливими киянами у приміщенні самовільно збудованого будинку. Затримані податківцями «виробники» підпільної оковитої — гр. С та гр. Я., виготовляли суміш із спирту та води, розливали її в порожні пляшки, закривали пляшки металевими гвинтовими пробками, наклеювали на закриті пляшки акцизні марки невстановленого зразка та збували «продукт» по ціні 10 — 12 гривень за півлітрову пляшку. Також горе-бізнесмени пояснили, що мали все необхідне для виробництва обладнання — клей, ножиці, пусті пластикові пляшки, 2 лійки, спиртометр та 2 кухонних ножі.

В ході операції податківці вилучили 50 літрів спирту орієнтовною вартістю 2000 гривень; 425 порожніх скляних пляшок орієнтовною вартістю 75 гривень; 91 гвинтову пробку для закупорювання пляшок з горілкою орієнтовною вартістю 15 гривень; 4573 акцизні марки невстановленого зразку; 1 металевий пристрій для закупорювання пляшок з горілкою; 20 декалітрів готових горілчаних виробів (234 пляшки ємкістю 0,5 літри та 83 літри готової суміші, розлитої у пластикові пляшки) орієнтовної вартістю 4800 гривень.

Загалом, з початку року зусиллями співробітників податкової міліції Голосіївського району вилучено з незаконного обігу товарів на суму 1424,03 тис. грн., з них горілчаних виробів на суму майже 177 тис. грн., тютюнових виробів на суму майже 25 тис. грн., спирту на суму 22 тис. грн., інших товарів — на суму понад 1 мільйон 200 тисяч гривень.

 

Заробітна плата в «конверті» — один з найпоширеніших механізмів «тіньової» економіки.

Сьогодні невід’ємною складовою виконання поставлених перед податківцями завдань є мобілізація всіх наявних резервів. Зрозуміло, що в першу чергу це означає масштабне залучення до оподаткування тіньового сектору економіки, зокрема, тих суб’єктів господарювання, які використовують нелегальну зайнятість, незареєстровану або не контрольовану податковою службою, що здійснює оподаткування фізичних та юридичних осіб.

Податківцями Голосіївського району столиці ведеться постійна робота у напрямку виявлення та притягнення до відповідальності суб’єктів господарювання, які діють «на межі закону», використовуючи у своїй діяльності подібні тіньові механізми.

Проводиться аналіз наданої податкової звітності з метою виявлення су­б’єктів господарювання, які сплачують заробітну плату нижче встановленого мінімального рівня або зовсім не сплачують податок з доходів найманих працівників та у разі необхідності надаються пропозиції про включення їх до плану-графіку документальних перевірок підприємницької діяльності.

Постійно проводиться роз’яснювальна робота з керівниками підприємств щодо додержання ними державних гарантій в оплаті праці, легалізації виплат заробітної плати найманим працівникам, недопущення виплати заробітної плати в «конвертах» та добровільної і своєчасної сплати податків.

З початку 2009р. податківці Голосіївського ра­йону провели 268 співбесіду з керівниками під­приємств, за результатами яких підвищили рівень виплати заробітної плати 96 підприємств, додатково надійшло до бюджету податку з доходів фізичних осіб 44,6 тис. грн.

Загалом, з початку 2009 р. в результаті проведеної податківцями роботи погашено заборгованість по виплаті заробітної плати на суму майже 2 мільйони 800 тисяч гривень, відповідно до бюджету надійшло податку з доходів найманих працівників — майже 405 тис. грн.

Про факти порушень при виплаті заробітної плати ДПІ у Голосіївському районі м. Києва можна повідомити за телефоном 591 61 84.

           

Боротьба з корупцією — важливий стратегічний пріоритет детінізації української економіки.

Процес детінізації вітчизняної економіки безпосередньо пов’язаний з подоланням виявів корупції, яка є однією з основ існування тіньової економіки. Стратегічними напрямами боротьби з корупцією є послідовна демократизація всіх сфер суспільного життя, від­критість влади, прозорість та зрозумілість для населення державних рішень, діяльності управлінського апарату, розвиток громадської свідомості та активності у загальному контексті розбудови України.

У структурі ДПА у м. Києві діє Відділ по боротьбі з корупцією в органах державної служби ДПА у м. Києві. Основним завданням відділу є запобігання, виявлення та припинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією, серед працівників ОДПС.

У Відділі по боротьбі з корупцією працює телефон довіри (461 77 35), за яким громадяни і платники податків можуть звернутись із повідомленням про неправомірні дії посадових осіб ОДПС.

Державна податкова інспекція ПІ у Голосіївському районі м. Києва, з метою спілкування керівництва ДПІ з громадянами, проводить сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія». Надаємо відповіді на актуальні питання, які надходять при проведенні таких сеансів.

Питання 7. Який міні­мальний розмір заробітної плати з липня 2009 року?

Відповідь. Відповідно до ст. 53 Закону України від 26.12.2008 р. № 835-VI «Про державний бюджет» мінімальний розмір заробітної у липні 2009 року встановлено на рівні 630 гривень.

Питання 8. Який максимальний розмір нецільової благодійної допомоги не обкладається податком з доходів фізичних осіб?

Відповідь. Відповідно до пп. 9.7.3 п. 9.7 ст. 9 Закону України від 22.05.2003 року № 889-IV «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі — Закон № 899-IV) не підлягає включенню до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, яка надається резидентами — юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує розмір суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим підпункту 6.5.1 пункту 6.5 статті 6 цього Закону, встановленого на 1 січня такого року, за умови, що на такого платника податку поширюється право на отримання податкової соціальної пільги згідно з підпунктом 6.5.1 пункту 6.5 статті 6 цього Закону № 899-IV, тобто, в 2009 році становить 940 гривень.

Питання 2. Які умови переходу на спрощену систему оподаткування?

Відповідь. Указом «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» від 03.07.98 р. № 727/98 (у редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. № 746/99, зі змінами та доповненнями, за текстом — Указ № 727/98) запроваджено спрощену систему оподаткування, обліку та звітності для суб’єктів малого під­приємництва, зокрема для фізичних осіб, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи. Умовами переходу на спрощену систему оподаткування та перебування на ній для фізичних осіб — суб’єктів малого підприємництва є перебування з ними в трудових відносинах не більше 10 осіб, включаючи членів їх сімей, та обсяг виручки від реалізації продукції, товарів (робіт, послуг), який за календарний рік не повинен перевищувати 500 тис. грн., не повинно бути зобов’язань перед бюджетом.

Питання 1. В які терміни подається звіт суб’єкта малого підприємництва-фізичної особи платника єдиного податку?

Відповідь. Відповідно до ст. 9 Наказу ДПА України від 16.03.2000 року № 507 «Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі» після закінчення звітного (податкового) періоду (кварталу) протягом п’яти днів платник єдиного податку подає до податкового органу за місцем державної реєстрації його як суб’єкта підприємницької діяльності звіт, у якому зазначає обсяг виручки від реалізації товарів, продукції (робіт, послуг) за звітний квартал наростаючим під­сумком з початку терміну дії Свідоцтва про сплату єдиного податку в календарному році, суму фактично сплаченого податку у звітному кварталі, фактичну чисельність працівників та види підприємницької діяльності, які він здійснював у звітному кварталі. Звіт платник може подавати особисто, надсилати поштою або в електронному вигляді

 

ДПІ у Голосіївському
р-ні м. Києва

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com