Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

А Гуцули проти...

Гуцули закликають Президента України Віктора Ющенка утриматись від масових сходжень на Говерлу. Про це йдеться у відкритому листі керівників громадських організації краю на адресу глави держави. «Ми, гуцули — віковічні оборонці й охоронці Карпат — закликаємо Вас відмовитися від масових сходжень на найвищу гору України Говерлу через вже завдану природі шкоду і загрозу нових екологічних наслідків», — наголошується в листі.

За словами авторів листа, після кожного такого масового сходження «довго і тяжко відходять гори, люди й тварини, позаяк під час цих акцій і після них маємо паралізований рух автотранспорту, гори сміття, гектари стоптаних альпійських лук».

Члени громадських організацій наголошують, що міліція і чиновники нічим іншим, ніж супроводженням і організацією сходження, упродовж тривалого часу не займаються. «Закликаємо Вас як лідера партії «Наша Україна» пояснити однопартійцям і прихильним політичним силам недоречність таких масових сходжень... оскільки практично кожна така акція відбувається з порушенням екологічних норм і чинного законодавства», — йдеться в листі.

На думку його авторів, було б набагато більше користі, якби політична сила Президента і всі інші партії національно-демократичного спрямування законодавчо обмежили масові сходження на найвищу гору Карпат і надали Говерлі особливий заповідний статус. Вони нагадують, що за розрахунками фахівців, екологічне навантаження на Говерлу не повинно перевищувати 200 осіб на добу.

В листі нагадується Президенту про трагічні наслідки сходження на Говерлу в 2005 році, коли, аби побачити Ющенка, приїхали понад 10 тис. туристів з усієї України. Однак гроза, град і сильний вітер застали людей просто на вершині Говерли. Від удару блискавки постраждали декілька осіб, деякі з них померли.

Під листом стоять підписи голови Всеукраїнського об’єднаного товариства «Гуцульщина» Дмитра Ватаманюка та голів районних осередків товариства, директора Карпатського біосферного заповідника, доктора біологічних наук, професора Федора Гамора, голови регіонального об’єд­нання дослідників Гуцульщини, доктора технічних наук, професора Нестора Библюка, головного редактора краєзнавчого журналу «Гражда» Олександра Масляника, виконавчого директора Благодійного фонду «Олекса Довбуш» Романа Вихованця, голови Конгресу національно-патріотичних сил «Гуцульська рада» Михайла Якінчука.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com