Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

«555» — якість, гідна уваги

Нинішній далеко не оптимістичний для України стан речей в черговий раз перекоє в тім, що економіка держави переживає не найкращі часи. Об’єктивних на те причин, звичайно, немало. Різка руйнація економічних зв’язків між колишніми республіками Радянського Союзу — лише одна з них. Не додали плюсів й побудовані на макіавеллівських ідейках хижацькі закони «дикого капіталізму».

Астрономічно далекі від цивілізованих взаємостосунків методи боротьби з конкурентами, наслідком котрих могли бути закриття підприємств або штучне доведення їх до банкротства, та вимоги з майже ультимативними умовами найрізноманітніших європейських і міжнародних інституцій, котрі, втілюючи в життя ідеї всеохопного глобалізму й прагнучи монополізації цілих галузей виробництва, вимагали від України здійснення цілої низки збиткових для економіки, проте «політично доцільних» й «сприяючих позитивному іміджу України» заходів, зіграли в тім також не останню роль. Справедливо обурюючись і засуджуючи дії зовнішніх чинників й мало не ридаючи над посталим станом речей, мусимо визнати, що прагнення економічно ослабити Україну мають логічне пояснення. Аналіз засвідчив, що попри економічні негаразди й низку інших проблем, Україна таки спроможна складати для багатьох світових брендових марок гідну конкуренцію. Щорічна участь українських товаровиробників в міжнародних виставках, наслідком котрих стають чималі за обсягом й вигідні ціною замовлення продукції, і є показником їхньої конкурентноспроможності на світовому ринку. Прикро, проте засоби інформації чомусь не поспішають акцентувати увагу читачів і глядачів на успіхах, досягненнях вітчизняних підприємців. Даремно. Нам є чим пишатись.

Наприкінці травня нинішнього року в Дубаї відбулась міжнародна виставка «Автомеханіка».

Цього року, серед поважної делегації українськихпредставників підприємств автосервісу приємно виділялась продукція заводу «А-MEGA» з виробництва стартерних акумуляторних батарей. Варто зазначити: попит на якісні й надійні акумулятори на світовому ринку є чималим. Згідно підрахунків експертів, внутрішній ринок щороку споживає близько 3 млн одиниць акумуляторів, а загальна кількість вироблених в Україні сягає 5 млн одиниць. Логіка свідчить що владним структурам варто звернути на цей факт увагу й всебічною підтримкою виробників сприяти їм завойовувати зовнішній ринок збуту. Увага іноземних автобудівних фірм та корпорацій до українських виробників свинцево-кислотних стартерних акумуляторних батарей для ав­тівок недаремна. Проектна потужність новопосталого заводу сягає 2 400 000 штук на рік. Окрім того, компанія не на словах дбає й про розширення асортименту продукції, аби максимально відповідати запитам ринку. Позитивні наслідки не примусили себе довго чекати. «А-MEGA» спромоглась не лише потіснити вже існуючих в Україні виробників акумуляторів, а й завоювати замовників на зовнішньому ринку. Свідченням високої якості продукції заводу є престижні нагороди в номінації «Європейська якість» на Оксфордському саміті лідерів (Великобританія), та звання лауреатів конкурсів «100 найкращих товарів України» в 2006-2007рр. і «Кращий вітчизняний товар 2008р.» Показово, що більшість продукції заводу йде на експорт (в країни СНД та Європи). 

Одним з партнерів корпорації є київська фірма «Євробат», засновниками котрої є Євген Драпалюк й Андрій Партола. Діяльність вони починали з найнижчого щабля. Євген був приватним підприємцем. На київському авторинку створив власну торгівельну мережу де здійснював продаж акумуляторів. Безпосереднє спілкування з покупцями й товаром, помножене на уважність дарувало нагоду пізнати проблеми та потреби ринку. Як виявилось, ще кілька років тому окремі українські товаровиробники в царині автосервісу не завжди були чесними з власними клієнтами. Нерідко реальні технічні дані не відповідали заявленим. Женучись за прибутком, деякі виробники акумуляторів вдавались до шахрайських схем і форм. Наприклад: на застарілих акумуляторах, котрі «завалялись» на складах, перебивали номери дати випуску й пускали в продаж. Зрозуміло, що якість пропонованих акумуляторів не відповідала розкрученому бренду. Знав Євген і побажання покупців. Андрій працював маркетологом на корпорації «Вєста» й також знав всі запити ринку і недоліки пропонованої продукції. Певно, тогочасних монополістів виробництва акумуляторів цей ненормальний стан речей влаштовував, проте ринок має власні закони. Андрій і Євген це розуміли. Показово що покупців в першу чергу цікавив не розкручений бренд, а якість придбаного товару. Кілька місяців пошуків не лишились даремними. Молоді підприемці знайшли акумулятор, котрий якістю може задовольнити навіть вибагливого покупця. Розробниками нового покоління акумуляторних батарей «555» були корпорації «Мегатекс» (Україна) й німецькі спеціалісти. Як і кожна класична гібридна технологія, нова модель вирізняється економічністю, потребує менше води, завдяки більш товстим литим пластинам є суттєво потужнішою, надійнішою в екстремальних умовах. Має високу протикорозійну й противібраційну стійкість. Тривалий час побутувала думка, що надійність акумуляторних батарей не перевищує трьох років. Модель «555» суттєво збільшила термін придатності до використання. Уваги вартий і факт, що за умов належної експлуатації, експлуатаційний термін користування «555» сягає п’яти років. За короткий проміжок часу, клієнтами “Євробат” стали Міністерство надзвичайних ситуацій, фірма «Грінко», компанія «Мерлін-Телеком»...

На тлі дискусій та баталій щодо політичного устрою та геополітичного вибору майбутнього України, успіхи корпорації «Мегатекс», заводу «А-MEGA» та фірми «Євробат», як, до речі, і тисяч інших, багатьом видаються не вартою уваги. Сповідників цієї тези мушу розчарувати. Успіхи українських підприємців сприяють створенню позитивного іміджу державі. Окрім того (і це певно є найголовнішим), за умов суворого й усвідомленного дотримання нормованих Конституцією та законодавчими актами взаємостосунків між підприємцями й владою, самодостатня й конкурентноздатна економіка спроможна належним чином наповнити бюджет й забезпечити реалізацію соціальних програм. Врешті-решт, праця на ниві створення добробуту завжди викликає пошану.

 

Віталій Олександрович

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com