Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

«Практикум соціальної роботи»

Інститут соціальних наук та самоврядування провів відкрите семінарське заняття з соціальної роботи у Телеуніверситеті

Днями у Телеунівер­си­теті МАУП відбулося відкрите семінарське заняття з навчальної дисципліни «Практикум соціальної роботи». Такі заходи розвивають студентів і надають їм можливість засвоїти навчальний курс у інтерактивній формі, глибше дослідити соціальні питання і методи, які є предметом їхнього навчання.

Проблема дитячої безпритульності — найбільш болісна у сучасному суспільстві, адже попри збільшення в Україні з кожним роком кількості законів, щодо захисту дітей, кількість покинутих і принижених дітей зростає. Сто п’ятдесят мільйонів дітей у світі по суті — безпритульні і стають жертвами продавців наркотиків, ринку проституції або торгівлі органами.

У Києві затверджено міську Програму подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2006-2010 роки. Міська Програма подолання дитячої безпритульності і бездоглядності передбачає створення комплексної системи заходів, у тому числі формування широкої мережі закладів соціального захисту дітей. І крім фінансування з бюджету, на це столична влада залучатиме також кошти з інших джерел, не заборонених законом.

Особливо важливо розуміння цієї проблеми молодим поколінням соціальних педагогів, психологів, соціологів, які у майбутньому можуть обрати своїм фахом саме роботу з безпритульними дітьми. Тому заняття проводилося з метою проаналізувати сучасний стан та проблеми безпритульних дітей в Україні, зокрема, у Києві, а також запропонувати шляхи подолання та вирішення проблеми безпритульних дітей.

Як зауважила доктор педагогічних наук, професор Надія Миколаївна Чернуха: «Робота зі студентами 4-го курсу групи спеціальності «Соціальна педагогіка і психологія», які взяли участь у семінарі, розпочалася ще з 1 вересня цього навчального року; у І — му півріччі було відпрацьовано теоретичний блок дисципліни, успішно складено залік, а з лютого 2009 року, тобто з початку II — го півріччя було розпочато практичний блок навчальної дисципліни «Пра­ктикум соціальної роботи».

У семінарі брала учать невелика група студентів з семи осіб. Серед організаторів і учасників: доктор педагогічних наук, професор Н.М.Чернуха, Михайло Бунь, Анна Галкіна, Олена Генералова, Горбань Наталія, Віталій Поліщук, Олександр Талаленко, Юлія Толюпа.

Активну участь у дискусії взяли заступник директора І. С. Погорєлова, декан факультету соціальних наук Л.О. Гончар, завідувач кафедри соціології та соціальної психології О.О. Сусська. Директор методичного центру Л.А. Якимова та в.о. декана факультету дистанційного Інтернет-навчання В.В. Губар.

Шляхом дискусій, спільного обміну ідеями, пропозиціями було обрано шлях інтерактивної взаємодії, тобто інтерактивну форму і технологію навчального процесу. Крім того, були використані методичні рекомендації, розроблені навчально-методичним департаментом МАУП на тему «Інноваційні технології навчання як інтерактивно-комплексний засіб активізації навчальної діяльності».

Серед численних методів, застосованих у семінарському занятті — мозкова атака — інноваційний метод розв’язання невідкладних завдань за дуже обмежений час.

Суть методу «мозкова атака» полягає в тому, що за певний час необхідно висловити найбільшу кількість ідей, обговорити їх та відібрати кращі, найбільш ефективні. У ході заняття студенти мали можливість переконатися, що цей метод використовується як для розвитку творчих здібностей, так і для розв’язаних складних проблем.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com