Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Європарламент стабілізує всі автомобілі до 2014 року

Система стабілізації була розроблена компанією Bosch в 1995 році. Першим ESP як базове устаткування обзавівся Mercedes-Вenz A-класу.

Європарламент серйозно вирішив боротися із занесеннями. Згідно його новій ухвалі, всі нові моделі легковичків, позашляховиків і комерційних автомобілів для ринку ЄС до листопада 2011 року повинні мати систему стабілізації в базовому оснащенні. А до кінця 2014 року наявність ESP стане обов’язковою для всіх автомобілів, що надходять у продаж в країнах ЄС. Але щоб законодавчий акт набув чинності, потрібне схвалення з боку європейської ради міністрів.

Як вважають представники компанії Bosch, розробника електронної системи стабілізації, ESP — другий по важливості елемент безпеки після ременя. Бошівський винахід може запобігти аварії при занесенні в 80% випадків. За даними Bosch, більше половини нових автомобілів, проданих в Європі за перші шість місяців 2008 року, вже була оснащена ESP.

Євробестселер Peugeot 207 продається в Швеції з ESP вже в найдешевшій комплектації. У Німеччині система стабілізації є в «базі» у версій з двигуном 1.6. У Франції і Великобританії це додаткова опція.

З лютого цього року Euro NCAP ввела новий критерій оцінки — наявності системи стабілізації в базовому оснащенні.

Більше всього машин з ESP продається в Швеції і Німеччині, де традиційно приділяють величезну увагу безпеці. Крім того, багато автомобілів на цих ринках вже в «базі» комплектуються ESP.

Якщо бюджетмобіль Tata Nano оснастити системою стабілізації, він подорожчає удвічі.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com