Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ДПА ІНФОРМУЄ

Мобільні бригади — на допомогу платникам податків!

Наближається до фінішу розпочата 1 січня кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2008 році. Подання громадянами декларації про доходи — це не лише конституційний обов’язок кожного, а й можливість добровільної сплати податків, від якої залежить економічний розвиток країни та добробут громадян. Враховуючи у цьому процесі особливу роль податків, формуються сталі стереотипи, що розвиток країни залежить від наповнення бюджетів усіх рівнів, що, в свою чергу, залежить від податкової свідомості кожного окремого громадянина.

Податківцями Голосіївського району м. Києва розгорнуто широкомасштабну роз’яснювальну роботу серед платників податків щодо особливостей цьогорічної кампанії декларування — це і роз’яснювальна робота, і практична допомога при заповненні декларації. Заради спільної мети — пліч-о-пліч — платники податків і податківці. І це — як стимул для подальшого поступу вперед вітчизняної економіки, добробуту всього народу.

Під час проведення кампанії декларування у 2009 році ДПІ у Голосіївському районі м. Києва забезпечено високий рівень інформування громадян про їх права та обов’язки, що дозволяє залучити велику кількість громадян до деклараційної кампанії.

Так, наприклад, податківцями підготовлено власну друковану продукцію (плакати, брошури, листівки, пам’ятки, буклети) щодо декларування доходів громадян, яка розповсюджувалася у вищих навчальних закладах, банках, торгових центрах, а також під час проведення заходів мобільними бригадами на вулицях району, в місцях найбільшого скупчення людей, на ринках. Так, нещодавно мобільна бригада проводила роз’яснювальну та консультаційну роботу в районі центрального автовокзалу. Листівки та буклети на українській, російській та англійській мовах розповсюджувалися на платформі автовокзалу, де зупиняються автобуси міжнародного сполучення. Даний захід спрямований на залучення до кампанії декларування іноземних громадян та тих громадян, які повертаються із-за кордону в Україну. З метою інформування громадян інформація щодо декларування також звучить по гучномовцях на автостанціях «Південна» та «Видубичі».

 Такий крок з боку податківців дає вагомі результати — відчутно підвищився рівень податкової культури громадян. Для платників податків подання декларації стало вже насправді патріотичним обов’язком.

Крім того, на період декларування у податковій інспекції продовжено час роботи для прийому декларацій на дві години. Також, враховуючи зайнятість кожного громадянина, прийом декларацій здійснюється і у вихідні дні. Повідомлення щодо режиму роботи ДПІ на період проведення компанії декларування та адрес, за якими здійснюватиметься прийом декларацій розміщено на веб-сайті ДПА у м. Києва (www.kyivsta.­gov.ua).

 

Податкова звітність в електронному вигляді — питання та відповіді

Подання звітності в електронному вигляді — це пріоритетний напрям у розвитку партнерських стосунків. Надаємо відповіді на питання з якими платники найчастіше звертаються до податкової.

Питання: Чи може прийняти податкова електронний документ без електронного підпису?

 Відповідь: Електронний документ без електронного підпису не може бути підставою для його обліку, він не може вважатися правовим документом. Так як відповідно до ст.1 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 р. № 851-IV, електронний документ — документ, інформацію в якому зафіксовано у вигляді електронних даних, уключаючи обов’язкові реквізити документа а згідно з ст. 6 цього Закону електронний підпис є обов’язковим реквізитом електронного документа, який використовується для ідентифікації автора та/або підписувача електронного документа іншими суб’єктами електронного документообігу. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа.

 Питання. Я студент, навчаюсь на контрактній основі, маю право на податковий кредит. Чи можу я подати декларацію про доходи та майновий стан для отримання податкового кредиту в електронному вигляді?

Відповідь. Ні, оскільки для отримання податкового кредиту на навчання до декларації про доходи необхідно додавати документи підтверджуючі витрати, які включаються до податкового кредиту відповідно до ст. 5 Закону України « Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05. 2003 р. № 889 — VI.

Питання. Чи може суб’єкт підприємницької діяльності — фізична особа подавати звітність до податкової в електронному вигляді?

Відповідь. Так. Всю податкову звітність можна сформувати та зберегти у форматі XML та подавати до податкової інспекції через «Інтернет».

Питання. Де можна отримати програмне забезпечення для формування та передачі податкової звітності до органів ДПС України?

Відповідь. Програмне забезпечення для формування та передачі податкової звітності до органів ДПС України розміщено на офіційному сайті ДПА України www.sta.gov.ua та ДПА у м. Києві — www.kyivsta.gov.ua. Також для отримання програмного забезпечення для формування та передачі податкової звітності до органів ДПС України можна звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації.

Платники податків, які перебувають на обліку в ДПІ у Голосіївському районі м. Києва для укладення договору та для отримання безкоштовного програмного забезпечення звертайтесь до кім. 213, телефон для довідок: 591 61 30, за консультацією — до кім. 214, тел. 591 61 24 або завітавши на сайти ДПА України www.sta.gov.ua та ДПА у м. Києві www.kyivsta.gov.ua

 

ДПІ у Голосіївському районі м. Києва.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com