Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Зупинити епідемію

Відбувся перший Національний форум з подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в умовах економічної кризи.

За словами голови Координаційної ради організації «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ», Володимира ЖОВТЯКА, у загальнонаціональній програмі забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на 2009-2013 роки, яка ухвалена Верховною Радою як закон, передбачено 511 млн. грн., а бюджетом 2009 року заплановано видатки в обсязі 179 млн.

«Щодня 8 українців помирають від СНІДу і 50 інфікуються ВІЛ-інфекцією. У 2014 році СНІД може стати причиною майже половини усіх смертей. Економічна криза робить епідемію ВІЛ/СНІДу відчутнішою для пересічного українця, зростають ризики щодо зараження, також через кризу є імовірність того, що поширення епідемії ВІЛ/СНІДу прискориться», — наголосив у своєму виступі В.ЖОВТЯК.

Водночас, координатор Об’єднаної програми ООН з ВІЛ / СНІД (UNAIDS) в Україні Ані Шакарішвілі, виступаючи на форумі, зазначила, що поширення ВІЛ / СНІДу знижує туристичну привабливість України.

Ця частина (високі темпи поширення ВІЛ / СНІДу) для тих, хто не живе в Україні, але хоче побачити Україну, хоче приїхати сюди — це дуже критична частина інформації», — сказала Шакарішвілі.

Для тих, хто не живе в Україні, але хоче побачити Україну, хоче приїхати сюди — це (проблема ВІЛ / СНІД) дуже критична частина інформації — Шакарішвілі

На її думку, це має бути тривожним сигналом для України в контексті підготовки до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу в 2012 році, і планів із залучення значної кількості туристів.

При цьому Шакарішвілі наголосила, що UNAIDS вітає і високо оцінює затвердження програми із профілактики ВІЛ та підтримки інфікованих і хворих на СНІД в 2009-2013 роках, проте зазначила, що, зокрема, заходи по боротьбі з ВІЛ / СНІДом залишаються недостатніми і їх потрібно посилити.

Зазначимо, наприкінці березня Міжнародний Альянс з ВІЛ / СНІД в Україні представив оптимістичні дані про те, що в результаті реалізації програми Глобального фонду Подолання епідемії ВІЛ / СНІД в Україні захворюваність вірусом знизилася втричі з 2004 року.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com