Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Розкол в СПУ

На вихідних близько 300 членів Соціалістичної партії оголосили про вихід з неї, аби долучитись до ідеологічно близької партії «Справедливість». За наявною інформацією, найближчим часом лідером цієї партії стане Станіслав Ніколаєнко, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Повідомляється, що 4 квітня відбулася всеукраїнська конференція «Соціалісти за оновлення». Її проведення ініціювали два колишні міністри-соціалісти С.Ніколаєнко і О.Баранівський.

На партійну конференцію її організатори запросили не лише представників низових організацій СПУ, а й лідерів інших лівих партій: Прогресивної соціалістичної партії Наталію Вітренко, Союзу лівих сил Василя Волгу, «Соціалістичної України» Володимира Гошовського і партії «Справедливість» Івана Чижа.

При цьому більшу частину своїх виступів члени президії і представники регіональних організацій СПУ присвятили критиці керівництва держави і темі економічної кризи.

За підсумками виступів учасники конференції під­тримали проект резолюції «Соціалісти за оновлення», де сказано про необхід­ність забути «про минулу історію протистояння і суперечності» і виступити «єдиною силою» на президентських і парламентських виборах.

Після перерви учасники конференції перейшли до обговорення внутрішньопартійного конфлікту в Соцпартії.

«Нинішні лідери СПУ зробили керівництво обласних організацій маріонетками у своїх руках. Сьогодні це означає одне — остаточну приватизацію партії невеликою групою осіб на чолі з Морозом (Олександр Мороз лідер Соцпартії України), Мендусем (Ярослав Мендусь, секретар політради СПУ), Рудьковським (Микола Рудьковський, колишній міністр транспорту і зв’язку). Вони самостійно розпоряджаються фінансами партії, розставляють кадрів, які ще більше дискредитують СПУ, — майже кричав з трибуни Баранівський.

Після цього він закликав учасників конференції «піти новим шляхом — донести правду до широкого кола партійців, запропонувати їм вийти зі складу СПУ і влитися в політичну силу лівого напряму — «Справедливість».

Рішення про долучення до «Справедливості» підтримали практично всі присутні члени СПУ.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com