Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Червоне м’ясо корисне?

Заміна в раціоні червоного м’яса білим збільшує тривалість життя, знижуючи ризик захворювання на рак та інші недуги, стверджують американські вче­ні.

До таких висновків співробітники Національного інституту раку в штаті Меріленд прийшли в результаті унікального дослідження, яке описано в журналі Archives of Inte­rnal Medicine. В одному із найбільших у своєму роді за всю історію експерименті взяли участь біль­ше, ніж 500 тис. осіб.

Їх раціон вивчали протягом більше 10 років, до уваги приймалися також такі фактори, як паління і фізична активність. У ході дослідження 47976 чоловіків і 23276 жінок померли.

11% випадків смерті серед чоловіків і 16% серед жінок можна було б запобігти, якщо б вони скоротили споживання червоного м’яса, дослідили автори експерименту. Вони нагадують, що під час приготування м’яса при високій температурі утворюються сполуки, які можуть викликати рак. Крім того, червоне м’ясо є джерелом насичених жирів, які можуть стати причиною ракової пухлини молочної залози та кишечника. Надмірне споживання м’яса також негативно впливає на кров’яний тиск і рівень холестерину.

Водночас, нежирне м’ясо є хорошим джерелом білків, вітамінів і мінералів, таких як залізо, селен, цинк і вітамін В.

«Подальші дослідження дозволять дізнатися ще більше про зв’язок споживання м’яса і причинами смертності», — стверджує доктор Рашмі Сінха, який курирував експеримент.

Нагадаємо, у січні вчені університетів США і Євросоюзу склали перелік продуктів, що сприяють омолодженню організму.

 

За матеріалами: Daily Mail

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com