Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Кабмін хоче підняти акциз на дизельне пальне

Законопроект, який передбачає збільшення акцизного збору на дизельне пальне з 35 до 95 євро за тонну, враховуючи вміст в ньому сірки, був поданий Кабінетом міністрів у Верховну Раду.

Так, паливо, що містить велику кількість сірки, обкладатиметься акцизом у розмірі 95 євро, а євродизель — 70 євро. Можливо, дана пропозиція грунту­ється на бажанні поповнити казну, проте ж, платити за це доведеться рядовим водіям і перевізникам.

Примітно, що ввести нові ставки планують з 1 липня 2009. Яке рішення ухвалить Верховна Рада поки невідомо, але у разі підвищення акцизу жителів України чекає підвищення цін на паливо в роз­дрібі мінімум на 50-65 копійок. А якщо врахувати можливе включення у вартість палива транспортного збору, то вартість палива на АЗС зросте на 1,6 грн./літр.

Зрозуміти механізм ціноутворення на нафто­продукти надзвичайно скла­дно.

Ціна палива не залежить від світових цін на сиру нафту, не має відношення до курсових коливань і навіть не підкоряється державному контролю.

У всьому світі ціна на нафту і нафтопродукти падає. Вартість «чорного золота» 2 березня знизилася більш ніж на 10%. Це найзначніше падіння за одну торгову сесію майже за 2 місяці, повідомляє «K2kapital». За підсумками торгів на NYMEX квітневі ф’ючерси на постачання нафти марки WTI впали на $ 4,61, або на 10,3%, до $ 40,15 за барель. Востаннє таке значне падіння в процентному виразі відбулося 7 січня.

в Україні ціна нафто­продуктів продовжує рости. На заправках країни виросли роздрібні ціни. Вийняток становить дизельне паливо, середні ціни на яке практично не змінилася. Про це свідчать дані консалтингової компанії «UPECO».

Середні роздрібні ці­ни на низькооктановий бензин марки А-76 виросли з 4,89 грн./літр до 5,24 грн./літр. 2 березня най­більш високі ціни на даний вид палива спостерігалися в АР Крим (5,28 грн./літр), а також в Київській (5,24 грн./літр), Закарпатській, івано-фран­ківській і Терно­піль­ській ( по 5,23 грн./літр) областях країни.

Найдешевшим бензин марки А-76 був на АЗС Дніпропетровської (4,78 грн./літр), Луганської (4,97 грн./літр) і Сумської (5,12 грн./літр) областей України.

Середні роздрібні ці­ни на бензин марки А-92 підвищилися на 9 коп. з 5,40 грн./літр. до 5,49 грн./літр. І як завжди найдорожчою дана марка бензину була на АЗС Криму (5,58 грн./літр), Київської (5,55 грн./літр), Закарпатської, івано-франківської і Тернопільської (5,53 грн./літр) областей. Найдешевший бензин А-92 пропонувався на заправках Дніпропетровської (5,24 грн./літр), Чернігівської і Житомирської (по 5,44 грн./літр відповідно) областей країни.

Разом з тим, середні ціни на високооктановий бензин марки А-95 подорожчали на 10 коп., з 5,59 грн./літр до 5,69 грн./літр. Знову найдорожче найпопулярнішу марку бензину можна було придбати в Криму (5,78 грн./літр), Київській (5,75 грн./литр), а також Закарпатській, Івано-Фран­ків­ській і Тернопільській (5,73 грн./літр) областей.

А найдешевше А-95 пропонували на заправках Дніпропетровської (5,46 грн./літр), Сумської (5,62 грн./літр), а також Чер­нігівській і Житомир­ській (по 5,64 грн./літр) областях України.

Разом з тим, середні роздрібні ціни на дизпаливо (ДТ) трохи знизилася., з 5,78 грн./літр до 5,73 грн./літр. Найвищі ціни на ДТ фіксувалися в Криму (5,78 грн./літр), а також в Київській (5,75 грн./літр) і Донецькій (5,75 грн./літр) областях.

Найдешевше дизпаливо можна було придбати на АЗС Дніпропетровської (5,61 грн./літр), Сумської (5,62 грн./літр), а також Житомирської і Чернігів­ської (по 5,64 грн./літр) областей України.

Проте є і обнадійливі новини. Антимонопольний комітет України (АМКУ) узявся за розслідування і з’ясував, що ціни на бензин в Україні завищені як мінімум від 40 коп. до 1 грн. за літр. Про це заявив в.о. голови АМКУ Олександр Мельниченко. Глава АМКУ відзначив, що до 15 грудня минулого року ціни на бензини в Україні поступово зменшувалися, після чого був ціновий сплеск, наслідки якого періодично спостерігаються. «АМКУ знаходить в цих діях ознаки порушення конкурентного законодавства», — відзначив А.Мельниченко. «За дорученням Прем’єр-мі­ністра України Юлії Тимошенко я очолював робочу групу, яка займалася перевіркою ціноутворення у сфері бензину. Основний висновок: безумовно ціни на бензини завищені, як мінімум від 40 коп. до 1 грн. Наша позиція така — ціни на бензин у сьогод­нішній ситуації, підлягають зниженню, а не підвищенню», — заявив в.о. голови АМКУ.

За його словами, подальші дії робочої групи виходять за рамки діяльності АМКУ, оскільки він є лише слідчим органом. Тому тепер робоча група працюватиме спільно з Мінпаленерго, яке формує механізм рекомендованої ціни на бензини. Проте сподівається на швидке зниження вартості на нафтопродукти — не доводиться, оскільки у АМКУ за великим рахунком немає ніякої влади.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com