Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Луценко на черзі?

Після відставки голови міністерства закордонних справ Володимира Огризка кадрова петля затягується на шиї і міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, пише газета «Сегодня».

Минулого тижня парламент створив слідчу комісію у справі про арешт одного з лідерів Партії регіонів Бориса Колеснікова у 2005-му. «Регіонали» звинувачують Луценка у фабрикації цієї справи. Більш того, засуджений нещодавно на 8 років за здирство і дачу неправдивих свідчень проти Колеснікова Борис Пенчук на допитах говорив, що саме Луценко спонукав його звести наклеп «регіонала».

У ПР вже відкрито говорять, що наступним за Огризкомбуде Луценко, а Колесніков назвав останнього «цинічним покидьком» і пригадав, як у 2007-му нинішній голова МВС у кабінеті голови Секретаріату президента Віктора Балоги, випивши пляшку коньяку, 40 хвилин плакав, просячи Колеснікова пробачити його.

Луценко у відповідь назвав Колеснікова «яскравим зразком донецького політичного угрупування», яке на межі із законом робить свою справу. І додав, що не поважає опонента як політика. Отже 175 кнопок «Регіонів» на підтримку своєї відставки голова МВС забезпечив.

Але зуб на міністра точать й інші фракції. Так, за створення комісії віддали голоси всі 20 депутатів від Блоку Литвина. Комуністи за неї не голосували, але джерело у фракції сказало, що це нічого не означає.

«Рішення політрадою не ухвалювалося, проте думка, що Луценка треба зняти, переважає», — сказав він. Таким чином, до 222 нардепів трьох фра­кцій досить додати 8-10 голосів «Єдиного центру», і рішення буде ухвалено.

Не визначилася щодо Луценка пропрезидентська «За Україну!». «Луценко заслужив звільнення, але не через Колеснікова, а через заяву про можливість силового придушення акцій протесту, — сказала нардеп Ксенія Ляпіна. — Луценко — най­більше розчарування в команді Майдану, адже він сам був організатором акцій протесту, а зараз готовий піти на те, чого не робив навіть «злочинний режим» Кучми. І плюс до цього він заявляє, що МВС вирішуватиме проблему недофінансування бюджету за рахунок посилення штрафування. Фактично це рекет на держрівні», — заявила вона.

Утім, вирішальне значення для долі міністра матиме позиція БЮТ. Ініціатор створення комісії Нестор Шуфрич вважається політиком, близьким до прем’єра Юлії Тимошенко, а в її склад входять одразу три нардепи з так званої «групи Портнова» — Володимир Пилипенко (заступника голови комісії), Святослав Олійник і Валерій Писаренко.

Але Писаренко заперечує, що це зроблено з метою звалити Луценка: «Швидше за все, позиція фракції буде — відстоювати Луценка».

Але голова МВС блокує призначення Андрія Портнова на Мін’юст, лобіюючи туди свою людину — нардепа з НУ-НС Віктора Шемчука.

У зв’язку з чим з’явилася інформація, що Луценко «копає» під Портнова (нібито готується «злив» інформації щодо участі Портнова і Олійника у низці резонансних злочинів останніх років).

Щоправда, в БЮТ у це не дуже вірять. «Саме Портнов допоміг Луценкові уникнути ордера на арешт після бійки з мером Києва Леонідом Черновецьким, так що він зараз міністр тільки завдяки Портнову, — сказало джерело у фракції. — Але якщо Луценко виявиться невдячним, йому тоді точно кінець».

Зазначимо також, що вірогідність відставки Луценка різко збільшиться, якщо БЮТ і Партія регіонів знов впритул підійдуть до створення альянсу (а над цим зараз активно працює той же Портнов). Зауважимо, що про створення «ширки» знову активно заговорили саме після відставки Огризка.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com