Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

46 мільйонів за межею бідності

Економічна криза може залишити цьогоріч за межею бідності 46 млн людей в усьому світі. Такі дані нової доповіді Світового банку, повідомляє ИТАР-ТАСС із посиланням на газету Washington Post.

Основнимиі причинами, що призводять до бідності населення, фа­хівці банку називають скорочення робочих місць, зниження зарплат. Крім того, експерти говорять про зниження обсягів приватних інвестицій у ринки, що розвиваються. Порів­няно з 2007 роком во­ни впали на 17%.

«Падіння попиту на Заході є найбільшим у світовій торгівлі за останні 80 років, а це призводить до зниження обсягів тор­гівлі в найбідніших країнах», — цитує газета доповідь СБ. Експерти банку зазначають, що 94 зі 116 країн, що розвиваються, вже мають уповільнення темпів економічного зростання.

Вони також припускають, що близько сотні держав «можуть постати перед проблемою державних і приватних боргів, загальний обсяг яких цьогоріч може сягнути 268 млрд дол». Втім, це ще не найгірший варіант, адже у разі ускладнення ситуації на ринках ця цифра, за даними СБ, може зрости до 700 млрд дол.

У зв’язку з цим президент ВБ Роберт Зеллік наголосив на «необхідності реагувати в режимі реального часу на зростання кризи, яка вражає країни, що розвиваються». У спеціальній заяві він закликав уряди й міжнародні організації діяти так, щоб «уникнути соціального й політичного напруження».

За даними Міжнародного валютного фонду, найуразливішими країнами є Ангола, Гана, Гондурас, Киргизстан, Молдова, Монголія, Нігерія, Папуа-Нова Гвінея, Судан, В’єт­нам.

До речі, за даними ООН, найбільшою мірою від падіння цін, глобальної рецесії, а також інвестиційного клімату, що погіршується, постраждають і такі країни як Росія, Україна й Казахстан.

Україну також не можна віднести до багатих країн. За даними уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової за грудень минулого року, 70% українців живуть за межею бідності за критеріями Всесвітнього банку, тобто не більше ніж за три долари на день. «За всіма показниками Україна залишається країною бідняків», — сказала омбудсмен.

А в жовтні стало відомо, що, за даними Держкомстату, 84,5% громадян України вважають себе бідними. Така суб’єктивна бідність набагато небезпечніша, ніж об’єктивна, заснована на офіційних даних, розповіли в Інституті демографії і соціальних досліджень.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com