Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Скасовують «необ’єктивні обмеження швидкості»

Український уряд в кінці минулого тижня вніс зміни до Правил дорожнього руху (ПДР) в частині швидкісних обмежень для автотранспорту.Відповідну постанову Кабінету міністрів прийняв на засіданні уряду 5 березня.

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко зазначила, що на сьогодні на швидкісних дорогах існують необ’єктивні обмеження швидкості: «Дивна ситуація: швидкісна дорога, обмеження 80-90, а в дійсності в нормальних країнах там можна рухатися зі швидкістю 120-130 кілометрів на годину».

Так, змінами до правил дорожнього руху передбачено, що в населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється зі швидкістю 70 км / год (раніше ця цифра становила 60 км / год), у населених пунктах на дорогах, які мають шість і більше смуг в обох напрямках, — 80 км / год, у населених пунктах на дорогах, які мають шість і більше смуг в обох напрямках руху і встановлено бетонний або інший Відбійник — 90 км / год.

Транспортним засобам (крім автобусів, мікроавтобусів, вантажних автомобілів та авто, якими керують водії зі стажем до 2 років) на автомагістралях дозволяється рух зі швидкістю 130 км / год, на інших дорогах поза межами населених пунктів — 110 км / год, на дорогах, які проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47 (синій знак, початок населеного пункту) — 90 км / год (ці ж швидкісні обмеження діють і в нинішніх Правилах дорожнього руху).

Тимошенко також зазначила, що додаткові обмеження швидкості руху можуть бути встановлені виключно під час проведення дорожніх робіт.

«Якщо на дорозі немає ремонтних робіт, прописати пряму заборону встановлювати знак «40», заявила Тимошенко, додавши, що якщо ремонтні роботи проводяться, то вводити обмеження лише на певній ділянці цієї дороги.

Крім того, постановою забороняється проведення контролю технічного стану транспортних засобів між періодичними технічними оглядами.

Зміни поки не вступили в силу. На сайті Кабміну в розділі, де опубліковані останні нормативні акти уряду, постанови про зміну правил дорожнього руху в частині швидкісних обмежень для автотранспорту серед розпоряджень і постанов від 5 березня 2009 року поки що немає. Новина про постанову опублікована в розділі Хроніка урядових рішень у вигляді новини.

На сайті ДАІ України прописані колишні обмеження швидкості. На сайті Державтоінспекції немає повідомлень про те, коли вступлять в силу нові правила.

Нагадаємо, що в середині листопада 2006 року в Україні значно збільшились штрафи за порушення правил дорожнього руху.

За даними журналу Корреспондент на кінець січня цього року, кількість ДТП з потерпілими з моменту вступу в силу нового закону знизилась на 40%. У 2008 році в України на дорогах загинуло понад 7,6 тис. осіб.

 

Інтерфакс-Україна

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com