Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Ядерна зброя в Криму?

Перший командувач ВМС України, віце-адмірал Борис Кожин не виключає наявності ядерної зброї на об’єктах і кораблях Чорноморського флоту Російської Федерації, розташованих у Криму, повідомляє прес-служба Української народної партії (УНП), до якої належить Кожин.

Про це віце-адмірал, зокрема, сказав у своєму коментарі щодо заяви прес-секретаря Міністерства закордонних справ України Василя Кирилича, щодо підписання з Росією міжурядової угоди про взаємодію з питань попередження надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків в місцях дислокації ЧФ РФ на території України.

Кожин підкреслює необхідність «щокварталу проводити інспекції на всіх військових об’єктах і кораблях Чорноморського флоту РФ».

«Угода про статус і умови перебування Чорноморського флоту РФ на території України чітко передбачає, що на об’єктах Чорноморського флоту РФ в Севастополі заборонено розміщувати ядерну зброю, проте за всі роки Україна жодного разу не провела комплексної перевірки російських частин, кораблів і підводних човнів. На сьогодні Чорноморський флот — терра інкогніто для України, там може бути навіть ядерна зброя», — цитує прес-служба УНП слова політика.

Він зазначив, що «основним положенням нової міжурядової угоди має стати проведення інспекції на всіх військових об’єктах і кораблях ЧФ РФ, а не тільки на складах, де можуть зберігатися вибухонебезпечні і хімічні речовини».

Адже, переконаний віце-адмірал, зберігати небезпечні речовини і зброю можна не тільки на встановлених для цього складах, але й на військових човнах, адміністративних і господарських складах.

«Тому, щоб українська сторона могла хоч би приблизно знати, що зберігається на об’єктах ЧФ РФ, знати про переміщення вибухонебезпечних і хімічних речовин, Угода також повинна включати норму, щоб інспекція відбувалася принаймні щокварталу. Це на сьогодні основне завдання українського Міністерства закордонних справ», — підсумував Борис Кожин.

Раніше питання про можливу наявність ядерної зброї в арсеналах ЧФ піднімала громадська організація «Конгрес українців Севастополя». Зокрема, керівник цієї організації Богдан Мороз у грудні 2008 року заявляв, що «сьогодні жоден експерт не зважиться стверджувати, що в бойових арсеналах і на складах Чорноморського флоту повністю відсутня зброя масового ураження, перебування якої на території України заборонене між­державною угодою».

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com