Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Інфляція сягне 22%?

Президент Віктор Юще­нко прогнозує інфляцію у 22% за результатами 2008 року.

Виступаючи  в прогамі «Свобода» на телеканалі «Інтер» у п’ятницю ввечері, голова держави поставив риторичне запитання: «Чо­му в нас сьогодні 22% річ­ної інфляції?»

Як повідомлялося раніше, за дев’ять місяців 2008 року інфляція в країні склала 16,1% — при тому, що нинішній уряд прогнозував 15,9% річної інф­ляції.

Ющенко вважає, що Україні необхідно змінити торговельну політику для поліпшення зовнішньоторговельного балансу: «Ми не можемо так вести торговельну політику країни: коли закуповуємо більше, ніж продаємо, з цією політикою нам потрібно прощатися».

За його словами, зміна торговельної політики є завданням уряду і Мінекономіки, повідомляє агентство «Інтерфакс Україна».

Крім того, Віктор Юще­нко поклав відповідаль­ність за прискорення ін­фляції на початку поточного року на Мінфін, під вплив якого потрапив Нацбанк України (НБУ).

«За три місяці ми отримали інфляцію 12%, і перевищили річний показник. Це було зроблено через дії уряду, Мінфіну, тому що ми здійснювали слабку видаткову політику. Вона зірвала стабіль­ність... Знайшли крайнього і сказали: Нацбанк, при­­йди і виправ ситуацію», — сказав він.

Голова держави під­креслив, що в цих умовах Нацбанк поліпшив інфляційну ситуацію своїми інструментами, але дефіцит гривні, що сформувався після цього, негативно відбився на виробничих галузях економіки.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com