Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Змова торговців?

Боротися з операторами фармакологічного ринку, що допустили безпрецедентне підвищення цін на медпрепарати, будуть силові структури. Про це йшла мова на екстреному засіданні Держслужби лікарських засобів. У Держслужбі обіцяють, що якщо продавці ліків не повернуть колишні ціни, в ситуацію будуть змушені втрутитися силові органи.

Подорожчання в першу чергу торкнулося ім­портних препаратів. Ім­пор­тери лікарських засобів стверджують, що подорожчання спровокувало підвищення курсу долара.

В Держслужбі лікарських засобів не виключають, що торговці медикаментами всту­пили в змову. Цими днями в українських аптеках різко зросли ціни.

Окремі ліки подорожчали на рекордні 40%.

За інформацією менеджерів найбільших українських аптечних мереж, всі вихідні аптечні кіоски в авральному порядку міняли цінники. А вже вчора рядові співробітники київських аптек були вимушені пояснювати своїм клієнтам, чому буквально за ніч медпрепарати виросли в ціні майже в півтора рази.

У Держслужбі лікарських засобів повідомили, що операторів ринку медпрепаратів екстрено зобов’язали знизити ціни в найближчий день.

Неофіційно фармацевти говорять, що дистибьютори підняли ціни передчасно.

В той же час велика частина імпортних лікар­ських коштів в аптеках — європейського виробництва. Відповідно, розрахунок за них йде в євро, а не в доларах.

Самі імпортери коментують підвищення закупівельних цін неохоче.

Тим часом не виключено, що скоро підвищаться ціни і на медпрепарати українського виробництва. Українські фармацевтичні компанії також прив’язані до коливань курсу долара. «В основному 80% нашої сировини куплено за євро і долари. Але в структурі собівартості сировина займає близько 50—60%», — говорить комерційний директор Борщаговського хіміко-фармацевтичного заводу Євгеній Сова.

Зараз на заводі використовують сировину, куплену ще за старим, низьким курсом. Тому там ціни поки піднімати не планують. В той же час на заводі стверджують, що запаси сировини вистачить ненадовго. Тому, якщо курс не стабілізується, підвищення не уникнути.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com