Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Білий дім підтримав рішення ЄС

Адміністрація Джорджа Буша заявила про підтримку рішень, що було прийняте 1 вересня в Брюсселі надзвичайним самітом лідерів ЄС щодо ситуації навколо Грузії, на якому лідери країн ЄС вирішили відкласти переговори стосовно базової згоди з Росією.

«Цей надзвичайний саміт ЄС демонструє, що Європа й США єдині у твердій підтримці територіальної цілісності, суверенітету й відновлення Грузії»,  говориться в заяві прес-секретаря Білого дому Дани Періно.

У ньому підкреслюється, що американська адміністрація «аплодує прихильності ЄС направленню місії ЄС у Грузію й закликає держави-члени ЄС направити спостерігачів якнайшвидше».

«Ми підтримаємо призначення спеціального представника ЄС щодо цієї кризи й з нетерпінням чекаємо можливості працювати разом із цим посланником», - говориться в заяві Періно.

Нагадаємо, що в підсумковій заяві саміту лідери 27 країн-членів Євросоюзу, зокрема, вирішили  призначити спеціального представника цієї регіональної організації щодо Грузії.

Білий дім у своїй заяві також підкреслює, що адміністрація президента Буша буде «працювати разом з ЄС для сприяння Грузії в її відновленні й буде брати участь у міжнародній конференції з відновлення Грузії».

«Ми приєднуємося до ЄС в осуді рішення Росії про визнання незалежності Абхазії й Південної Осетії й закликаємо інші держави не визнавати ці сепаратистські регіони. Ми також згодні з висновком ЄС про те, що Росії необхідно зробити вибір для того, щоб не ізолювати себе від Європи», - говориться в заяві.

Білий дім підкреслює, що США «погоджується з ЄС у тому, що угоду про припинення вогню із шести пунктів необхідно виконати повністю», і що у Вашингтоні підтримують «заклик про виведення військ на лінії, на яких вони перебували до початку збройних дій».

«Ми підтримаємо майбутній візит президента Франції й президента Ради ЄС Саркозі, комісара ЄС Баррозо й верховного представника ЄС Солани в Москву для того, щоб забезпечити «повне й ретельне» виконання Росією умов угоди (про припинення вогню)», - говориться в заяві.

Увечері 1 вересня після саміту ЄС президент головуючої в ЄС Франції Ніколя Саркозі заявив, що 8 вересня відвідає Москву з офіційним візитом.

У поїздці його будуть супроводжувати глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу й Верховний представник Євросоюзу з загальної зовнішньої політики й безпеки Хав’єр Солана. «Нам необхідно досліджувати наші відносини з Росією. Зустріч 8 вересня обіцяє бути вирішальною й ключовою для відносин між ЄС і Росією», - заявив Саркозі ввечері 1 вересня.

У заяві Білого дому також підкреслюється угода США з ЄС у питанні про «важливість завершення механізму міжнародного спостереження, про що говориться в п’ятому пункті угоди, і заміні тим самим російських «додаткових заходів безпеки» у районі, що прилягає до Південної Осетії».

США підтримують також «заклик ЄС про термінове проведення міжнародних переговорів щодо безпеки й стабільності в Абхазії й Південній Осетії, про що говориться в шостому пункті (угоди)», - заявив секретар Джорджа Буша.

Як повідомлялося раніше, у Москві висловили співчуття із приводу прийнятого на екстреному саміті ЄС 1 вересня рішення відкласти переговори за базовою згодою з Росією.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com