Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Бухгалтер – диригент фінансових справ

Яким ви уявляєте собі бухгалтера? Певно таким, яким зображає його давній стереотип – «маленька» людина з великою рахівницею, за широким столом, заваленим папками, бухгалтерськими книгами та паперами, досить сувора і суха особистість, що мислить категоріями математики. Таким був образ бухгалтера досить давно. Яким же він є сьогодні – сучасний бухгалтер?

У наш час бухгалтер – це оптимістично налаштована особистість, людина з чіткими і високими життєвими цілями, інтелектуально і емоційно розвинена, з вищою освітою (а то і двома, у тому числі й МВА), знанням іноземних мов і добрим смаком. Це людина, яка проявляє стійкість перед стресами і витривалість у напруженому робочому графіку, для якої робота з цифрами – не рутина, а покликання.

Колись бухгалтери просто записували всі здійснені фінансові операції у книгу обліку. Ще кілька десятків років тому бухгалтер лише вів розрахунки, заповнював форми та баланси. Для цього достатньо було уважності і акуратності. Сьогодні ж люди цієї спеціальності оптимізують фінансову діяльність підприємства, контролюють рахунок організації та своєчасність проведення всіх фінансових операцій за допомогою сучасних технологій. Автоматизація, інформаційне забезпечення, спеціальні комп’ютерні програми увійшли в усі сфери життя. А отже сучасний бухгалтер потребує різнобічної освіти, яка б сприяла розвитку працівника як особистості і допомагала б розвитку компанії, у якій він працює.

Бухгалтерський облік – одна з багатьох спеціалізацій, які пропонує Міжрегіональна Академія управління персоналом.

Професії бухгалтера вчать в Інституті міжнародної економіки та інформаційних технологій імені Святої Великої княгині Ольги. Кафедра обліку та аудиту готує фахівців для проведення бухгалтерської, фінансової та податкової звітності, а також виконання аналітичної роботи підприємств і організацій різних форм власності, здійснення аудиторських перевірок, проведення експертизи правильності прогнозування показників бюджету на державному, регіональному, обласному рівнях та проведення аналізу щодо виявлення нераціонального використання бюджетних коштів. Майбутні фахівці-бухгалтери зможуть проводити оцінку майна, земельних та інших ресурсів для установ Фонду Державного майна України, Національного Банку України, комерційних банків, страхових організацій і компаній.

Можливим місцем роботи випускників, які навчалися за спеціальністю «Облік та аудит» можуть бути:

·           вітчизняні та спільні підприємства всіх форм власності, філії та представництва міжнародних компаній;

·           фінансові компанії (банки, страхові компанії, інвестиційні компанії, пенсійні фонди тощо);

·           аудиторські компанії;

·           фондові та товарні біржі;

·           державні органи виконавчої та законодавчої влади всіх рівнів;

·           науково-дослідні інститути, навчальні заклади з економічної освіти, консультаційні центри.

Для тих, хто мріє про кар’єру в іноземних компаніях та представництвах цікавою буде представлена у цьому ж інституті, спеціальність «Фінанси і кредит» та спеціалізація «Міжнародна економіка та фінанси», адже в цьому випадку варто врахувати необхідність здобуття знань міжнародних стандартів фінансової звітності, а також зробити акцент іноземні мови. Крім того, у наш час робота бухгалтера потребує творчості і певних аналітичних здібностей, чому всебічно сприяють в Академії.

 Нині сама професія бухгалтера набула неабиякої суспільної значимості. Варто підкреслити, що без бухгалтера не існуватиме підприємство. В наш час, коли економіка бурхливо розвивається, кожна поважна установа потребує висококваліфікованого спеціаліста. Без перебільшення можна стверджувати, що бухгалтер, як і фінансовий директор, - це партнер керівника, його права рука. Від його кваліфікації, освіченості, відповідальності та професіоналізму  часто залежить прибуток і доля персоналу, а часто і  всієї компанії в цілому.

Отже, бухгалтер – надзвичайно важливий фахівець для фірм та організацій. А які вигоди має сам бухгалтер. При зовнішній «сірості» ця професія є однією з найбільш високооплачуваних. Крім того, скільки б претендентів не виходило на ринок праці – перенасичення не відбувається, робота знаходиться для всіх. Адже це досить широка сфера – фінанси, економіка, аудит – бухгалтер тут потрібен завжди. Відносно стабільний розвиток економіка сприяє появі нових фірм і зростанню компаній, які давно працюють на ринку. А це дає, в свою чергу, нові робочі місця. Посади «головного бухгалтера», «заступника головного бухгалтера», «фінансового директора» лідирують щодо рівня заробітної плати. Звичайно, претендувати на цю посаду можна маючи не лише значний досвід, але й неабиякі здібності до фінансового аналізу.

Отже, якщо ви маєте аналітичний хист, творче мислення, високі амбіції, а також відчуваєте в собі покликання бути диригентом фінансових справ – сміливо скеровуйте свої зусилля на здобуття цієї професії і впевнено крокуйте до вершини фінансової успішності.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com