Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

В Батурині відкрили церкву

Президент України Віктор ЮЩЕНКО у Батурині Чернігівської області взяв участь у церемонії освячення новозбудованої Церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Урочисту літургію відправив у новозбудованій церкві Патріарх Київський і Всієї Руси-України Філарет.

У своєму виступі Президент наголосив на важливості відновлення історичної правди про події, яки сталися в Батурині триста років тому.

«Приклад Батурина — це є одна з важливих сторінок нашої пам`яті. Ми говоримо про цю минувшину не тільки з пошани до тих, хто тут загинув. Ми говоримо про це як про сторінку, яка сьогодні дає нам енергію будувати Українську державу», — сказав Президент.

Він запевнив, що як глава держави робитиме все для того, щоб правда про Батурин була відроджена.

В.ЮЩЕНКО повідомив, у найближчі тижні буде відкрито Батуринську фортецю, яка «триста літ лежала у попелі», а також Музей Української держави в Батурині, Гетьманську скарбницю.

«Кожен, хто приїде до Батурина, побачить цю землю, вийде громадянином України, який свідомо свою душу, своє тіло може покласти за український народ», — переконаний Президент.

Він передав у подарунок храму ікону Покрова Пресвятої Богородиці.

Після Президента з вітальним словом до громади звернувся Патріарх Київський і Всієї Руси-України ФІЛАРЕТ. «Ми відновлюємо ці місця для того, щоб пам`ятати нашу історію, і не тільки пам`ятати, а й відроджувати у своїх душах духовність, патріотизм, які притаманні українському народові», — сказав він. Чернігівський та Ніжинський ІЛАРІОН (УПЦ КП), представники місцевої влади Чернігівщини. У рамках заходу відбулася хресна хода навколо храму. На свято зібралася місцева громада Батурина.

 www.unian.net

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com