Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Український Стоунхендж?

Біля села Снідавка Косівського району Івано-Франківської області археологи знайшли доісторичні скельні скульптури. Про це повідомили в Інституті історії та політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (ПНУ).

Вчені порівнюють доісторичні скельні скульптури з англійським Стоунхенджем, однак поки що не знають походження скульптур, стверджують лише, що щось подібне знаходили тільки в Португалії та в Ірландії.

На сьогоднішній день знайдено десять скельних раритетів. 14 метрова скульптура вагітної жінки — найкоштовніша знахідка археологів. Вважається, що їй немає аналогів у світі. Зараз скульптурами цікавляться тільки археологи. У той же час жителі села повідомляють, що знахідку вже встигли показати Президентові України Вікторові Ющенко, що часто буває в Карпатах.

Директор Інституту історії й політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Микола Кугутяк вважає, що цим скульптурам 5-6 тисяч років. За його словами, «такі пам’ятники супроводжують шляхи древні, тут перепліталися цивілізаційні впливи з північного Причорномор’я». На думку вчених, це язичницькі символи. Відзначимо, що походження й призначення британського Стоунхенджа археологи дотепер так і не розгадали.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com