Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Наша міліція

За останніми даними правозахисних організацій, кожен 14-й українець випробував на собі катування в міліції. Не менш 30% підозрюваних у карних злочинах зіштовхуються з катуваннями, за допомогою яких міліція вибиває з них свідчення, заявили адвокати Веремеєнко й Левицький, передає NEWSru.ua.

«Ми, адвокати, вже втомилися боротися із цими фактами», — зазначив Веремеєнко. За його даними, за допомогою катувань міліціонери намагаються підвищити резуль­татив­ність своєї роботи через збільшення кількості злочинів, що розкриваються.

Зокрема, за даними адвоката, в Україні розкривання злочинів становить 69%, коли в Європі цей показник дорівнює 40%, а в США — 30%. «Невже наші слідчі працюють краще, ніж американські?.. Ця ситуація в Україні, дійсно вийшла з-під контролю», — констатував правозахисник.

Адвокати зазначають, що найбільша кількість катувань з боку співробітників міліції спостерігається на Київському залізничному вокзалі. Велика кількість катувань і на автомобільних дорогах з боку співробітників дорожньо-патрульної служби.

Левицький додав, що на його практиці немає жодного випадку, коли міліціонер поніс би покарання за здійснення насильства. Як приклад правозахисники навели факт побиття співробітниками ДПС у Житомирській області військовослужбовця Державної прикордонної служби України. Міліціонери зупинили автомобіль прикордонника і почали жорстоко бити військовослужбовця, а також розбивати скло його автомобіля. Коли потерпілий звернувся в правоохоронні органи, то проти нього була порушена кримінальна справа за побиття співробітників міліції, а також складено три адміністративні протоколи.

Веремеєнко зазначив, що прикордонник працював у військовій розвідці і протидіяв різним контрабандним схемам, до яких незрідка причетні і співробітники міліції. Адвокат допускає, що саме ця діяльність і могла послужити приводом для розправи над ним з боку міліціонерів.

Адвокати також закли­кали всіх потерпілих від міліцейських катувань не боятися і звертатися до правозахисників за допомогою.

Раніше уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова заявляла, що органи прокуратури неефективно діють у запобіганні і розслідуванні фак­тів катувань з боку співробітників міліції і Департаменту з питань виконання покарань. При цьому вона зазначила, що судам «бракує мужності приймати жорсткі рішення» стосовно винного в такім ганебнім явищі, як катування.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com