Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Зґвалтування — злочин проти людства

Рада Безпеки ООН одностайно прийняла у четвер резолюцію, яка зобов’язує держави боротися з будь-якими проявами сексуального насилля під час військових конфліктів та у постконфліктний період і прирівнює зґвалтування під час військових конфліктів до військових злочинів та злочинів проти людства, що не мають строку давності та не підпадають під амністію.

Рада Безпеки вимагає «негайного та повного припинення всіма сторонами у військовому конфлікті всіх актів сексуального насилля стосовно громадянського населення», а також, щоб «усі сторони у військовому конфлікті негайно прийняли для захисту громадянських осіб, включаючи жінок та дівчат, від всіх форм сексуального насилля належні заходи». Йдеться про відповідальність командирів, роз’яснення військовослужбовцям категоричної заборони на всі форми сексуального насилля, проведення розслідувань на предмет скоєння таких актів у минулому, евакуацію жінок та дітей у безпечні райони у випадку загрози сексуального насилля.

Резолюція наголошує на необхідності того, щоб на злочини, пов’язані із сексуальним насильством в озброєних конфліктах, не поширювалася дія положень про амністію в контексті процесів урегулювання конфліктів.

У документі міститься заклик до забезпечення всім жертвам насильства рівного захисту і рівного доступу до правосуддя, а також наголошується на необхідності покінчити з безкарністю.

Рада Безпеки також просить Генерального секретаря ООН розробити стратегію для підвищення здатності миротворців ООН забезпечувати захист цивільних осіб від сексуального насильства, зокрема в таборах біженців.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com