Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Чому в МАУП?

(путівник для тих, хто обирає Майбутнє, та для їхніх батьків. І не тільки...)

Сьогодні прокоментуємо дві новини. Гарну і не дуже.

Спершу про гарне: Прем’єр-міністр України дійшла висновку, що за попередніми результатами незалежного тестування «знання випускників шкіл надійні і можуть бути основою для отримання вищої освіти». Наближена до Уряду всеукраїнська газета «ВВ» стверджує, що й справді: 10% невдах, які не впоралися з тестами — то стандартний для Європи показник.

А тепер — про не дуже гарні новини для абітурієнтів, їхніх батьків та спонсорів. Серед отих десяти відсотків (за інформацією «ВВ») опинилося чимало дітей українських політиків з вищого ешелону влади. І хоча міністр освіти мужньо і чесно обстоює принцип саме НЕЗАЛЕЖНОСТІ тестування, переполохані татусі і мамуні вже рвонули, як водиться, з чорного ходу — до Адміністрації Президента. І, здається, свого досягли.

Як відомо, цього року до ВНЗ прийматимуть лише за результатами тестування. Єдиний виняток — творчі спеціальності. Тобто образотворче мистецтво, музика, архітектура, журналістика, театр, кіно. Там передбачено ще й спеціальні творчі тести. Як це, власне, було завжди.

Але з чиєїсь нелегкої руки до переліку «творчих спеціальностей» втрапили міжнародні стосунки, міжнародна економіка, менеджмент, іноземні мови та деякі інші престижні спеціальності. І що характерно, з ініціативи — цитуємо ЗМІ — «Київського Національного Університету та деяких інших провідних державних вузів».

А якщо є шпаринка в законі, то негайно з’являються люди, які за певну суму надають усім охочим можливість прослизнути через цю шпаринку. В абітурієнтських колах уже називають конкретний розмір хабарів за вступ до отих «деяких провідних державних вузів»: 10 — 15 тисяч доларів. Крім того, у столичних державних університетах та академіях відчутно підвищили офіційні розцінки для контрактників.

Тобто, з одного боку, новий міністр освіти і науки робить усе, аби демократизувати українську вищу школу і вигнати з неї хабарництво, а з іншого... та досить про це.

Ми лише повторимо те, що повторювали вже не раз мало не в кожному розділі нашого путівника:

·           Міжрегіональна Академія управління персоналом від самого початку обстоювала світові демократичні стандарти вступу та навчання у ВНЗ, право молодої людини на вільний вибір форми навчання і шляхів здобуття вищої освіти.

·           Керівництво МАУП завжди рішуче боролося з найменшими спробами перетягти до Академії кримінальні традиції корумпованих державних ВНЗ.

·           МАУП чітко дотримується законодавства України та нормативних документів Міністерства освіти і науки. Жодних «винятків» для недолугих абітурієнтів та їхніх високогонорових батьків тут не було і не буде.

·           Оплата за навчання в МАУП — не спосіб офіційно санкціонованого здирництва, а засіб для забезпечення справді сучасного, якісного навчального процесу.

До речі, про плату за навчання. 14 червня в МАУП — День відкритих дверей. Той, хто саме цього дня вирішить стати студентом Академії, одержить 10% знижки. І це теж суттєво, до речі.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com