Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

У зоні лиха ще одна загроза

Єврокомісія уважно стежить за ситуацією в Керченській протоці. Вона може надати допомогу для ліквідації наслідків витоку мазуту, якщо про це попросять потерпілі країни, заявила речниця Комісара ЄС з довкілля Барбара Гельфферіх. Водночас додала: «Ми не можемо запропонувати допомогу до того часу, доки потерпілі країни не попросять про підтримку і допомогу».

Тим часом у Керченській протоці через погіршення погоди призупинено всі пошуково-рятувальні роботи на морі. Водночас екологи припускають можливість кислотних дощів у цьому районі, оскільки в море потрапила велика кількість сірки з трьох затонулих суховантажів, повідомляє ICTV. У вівторок рятувальники мали б перевірити їх герметизацію. Як відомо, загалом у неділю від потужного буревію постраждало два десятки суден. Шість з них пішли на дно. Зокрема, у протоці розколовся навпіл танкер «Волганафта» й у воду вилилося 1,3 тис. тонн мазуту, що вже завдало чималої шкоди довкіллю. Загинуло 30 тис. птахів, ще стільки ж забруднено мазутом. Досі вважаються зниклими безвісти десять моряків. Ще принаймні 14 моряків загинули під Севастополем, де затонув корабель під грузинським прапором.

У вівторок прем’єр-міністр України їде до Криму, де відвідає район Керченської протоки, що постраждав від шторму і буревію. Там він має зустрітися з прем’єром Росії Віктором Зубковим і розробити спільні дії з ліквідації надзвичайної ситуації у регіоні. Янукович хоче запровадити у Керченській протоці міжнародні правила мореплавства. «Як приклад — експлуатація протоки Босфор-Дарданелли, де заборонено рух будь-яких танкерів, які не мають подвійного дна. Чим відрізняється Керченська протока? Нічим», — заявив прем’єр України.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com