Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Позиція МАУП правомірна

Як ми вже повідомляли, Господарський суд Києва 8 червня 2007 року виніс постанову у справі № 24/735-А за позовом Міжрегіональної Академії управління персоналом, якою зобов’язав Міністерство освіти і науки України видати випускникам МАУП 2005/2006 навчального року 4 655 дипломів.

У кулуарах суду представники МОН, зокрема І.Сидоров, кандидат юридичних наук, член громадських колегій МОН і Мін’юсту, визнав правомір­ність вимог студентів і Академії про видачу дипломів, але, враховуючи прохання С.Ніколаєнка, В.Тація і В.Скопенка, вимушений був представляти у суді їхні інтереси і шукати будь-які обгрунтування для винесення судом рішення про відмову у видачі дипломів.

За 11 місяців слухання справи за вказівкою С.Ніколаєнка МОН зірвало без поважних причин шість засідань, не надало ні письмових, ні усних заперечень, врешті-решт, правомірно призвело до задоволення позову МАУП.

Законно розпочате виконавче провадження було зупинено Київським апеляційним адміністративним судом, який вирішив задовольнити клопотання МОН про поновлення процесуального терміну для оскарження постанови Господарського суду Києва, дозволивши подати апеляційну скаргу і надати МОН можливість довести правомірність своїх вимог в апеляційному провадженні.

Розпочатий 16 жовтня 2007 року апеляційний розгляд, як і сама апеляційна скарга, показав необгрунтованість позиції МОН і безпідставність подальшого затягування питання видачі студентам Академії законно зароблених дипломів. Представники міністерства вкотре розповіли про формальний порядок замовлення дипломів, якого Академія повністю дотрималася. Вона тричі направляла необхідні документи і до Державного підприємства «Державний центр інформаційних прикладних технологій», і до МОН, і до Департаменту державної виконавчої служби Мін’юсту України.

Представник ДП «ДЦІПТ» у судовому засіданні заявив, що студентам-випускникам Академії 2005/2006 навчального року залишилося видати не 4 655, а 1 487 дипломів державного зразка. Це правильно. ДП «ДЦІПТ» і МОН залишилося зізнатися, що 3130 дипломів випускникам 2005/2006 навчального року було видано в рахунок ліцензованого обсягу 2006/2007 року і компенсувати випускникам 2006/2007 року недодані дипломи. Всі списки-підтвердження на цих випускників передано до МОН.

Судове засідання перенесено на 5 листопада 2007 року у зв’язку з наданням можливості ДП «ДЦІПТ» представити суду необхідні документи.

Слід наголосити, що позиція МАУП, як завжди, зрозуміла і послідовна, і немає жодних підстав сумніватися в її законності.

Представникам міністерства необхідно, врешті-решт, визнати законність вимог студентів і Академії, видати необхідні дипломи і припинити пошук «захисників», які могли б певним чином вплинути на законний розгляд справи, адже йдеться про долі тисяч людей, які безневинно страждають, а Академії безпідставно намагаються завдати шкоди.

Власна інформація

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com