Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Синагога замість молодіжного центру

Одноповерховий будинок за адресою вул. Шевченка 40/2 не один рік слугував громадським (в тому числі й молодіжним) організаціям. Але з часом його використання громадськими організаціями все більше затиралося в коридорах влади, аж раптом виконавчий комітет Хмельницької міської ради 14 вересня 2006 року (рішення №662) передав його Хмельницькому обласному благодійному фонду «Хесед Бешт».

Ніби звичайна подія, але:

— Чому будинок з такою кількістю приміщень, загальною площею понад 400 кв. м, віддали саме фонду «Хесед Бешт» (і лише йому)? (Зважаючи на те, що у Хмельницькому значна частина громадських організацій не має приміщень, і на те, що раніше в цьому будинку роміщувалося з десяток громадських організацій).

— Чому інші організації можуть отримати приміщення лише на конкурсних умовах?

У жовтні 2006 року низка інформаційних інтернет-ресурсів розмістили на своїх сторінках прес-реліз з нагоди новосілля фонду, в якому зазначається «В перспективе здесь планируется возведение синагоги» («Еврейский обозреватель»).

За лічені місяці прибудинкова територія, яка використовувалася мешканцями навколишніх будинків була обнесена капітальним парканом з самозахопленням території.

Невеличкий аналіз дає відповіді на дуже багато питань:

— В результаті виборів до Хмельницької міської Ради у червні 2006 року, керівник фонду «Хесед Бешт» Ігор Ратушний, став депутатом Хмельницької міської Ради.

— Організація «Хесед Бешт» отримала приміщення менш як за два місяці після затвердження Ігоря Ратушного депутатом міської Ради.

Залишимо домислювати зв’язок між цими подіями читачеві, а самі підемо далі.

Представники хмельницької обласної молодіжної громадської організації «Подільський полк Характерного козацтва» (одна з організацій, якій міська влада перешкоджає в отриманні власного приміщення) звернулася з інформаційним запитом до міського голови з питаннями:

— Надати перелік громадських організацій, які отримали приміщення в оренду за період з 01.07.2006 по 27.04.2007

— Надати інформацію про розмір орендної плати, що встановлений для фонду «Хесед Бешт» за оренду будинку по вул. Шевченка 40/2

Мер міста, якому був адресований інформаційний запит, грубо порушив право громадян на інформацію і через заступника міського голови А.Нестерука (лист №12-3365-02-11 від 26.06.2007) повідомив, що «зазначена інформація є конфіденційною». Така відповідь суперечить і чинному законодавству, і здоровому глузду.

Щодо інформаційного запиту про незаконне встановлення фондом «Хесед Бешт» паркана на прибудинковій території, у відповіді міської влади (лист №12-3512-02-10 від 04.07.2007 за підписом заступника міського голови І.Прокопця) вказано: «Щодо незаконного встановлення забору навколо приміщення, яке займає організація «Хесед Бешт» повідомляю, що на голову організації (І.Ратушний) направлено офіційного листа з вимогою призупинити подальше будівництво забору до оформлення відповідних дозволів та погоджень».

Як бачимо, вже середина серпня, і паркан дооблаштований. Це свідчить або про нездатність міської влади реагувати на самовільне захоплення території, або про певні депутатські важелі І.Ратушного.

За наявною у нас інформацією від деяких депутатів міської ради, зараз представники фонду «Хесед Бешт» за сприяння заступника міського голови Г.Давиденка клопочуться про побудову сінагоги (культова споруда релігійної організації) на місці будинку по вул. Шевченка 40/2, який раніше слугував для розміщення громадських організацій, і який зараз обнесений парканом.

Ми, представники Хмельницької молодіжної організації «Подільський полк Характерного козацтва» вимагаємо від міської влади, в особі Міського голови С.Мельника:

1. Оприлюднити перелік громадських організацій, які отримали в оренду приміщення в період з 01.07.2006 о 27.04.2007 з вказанням площі приміщення і встановленої орендної плати.

2. Оприлюднити ін­формацію щодо отримання фондом «Хесед Бешт» будинку на вул. Шевченка 40/2, роз’яснивши, чому приміщення цього будинку не дали в оренду різ­ним громадським організаціям, як то було раніше, а віддали цілий будинок під одну організацію.

3. Скільки діючих молодіжних та громадських організацій в м.Хмельницькому отримали приміщення в оренду від міської влади?

4. Оприлюднити ін­формацію щодо того, чи подавалися представниками фонду «Хесед Бешт» клопотання до міської влади про знесення будинку по вул. Шевченка 40/2, та клопотання про побудову іншої споруди на його місці.

5. Демонтувати незаконно встановлений паркан на прибудинковій території, повернувши майданчик мешканцям прилеглих будинків. (У разі наявності дозволу на встановлення паркану, вимагаємо оприлюднити даний дозвіл).

А.Попик, голова Хмельницької обласної молодіжної
громадської організації «Подільський полк Характерного козацтва».

 Від редакції. Ми готові надати газетну площу для оприлюднення погляду на цю ситуацію іншої сторони.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com