Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ГОДІ ТАКОГО МІНІСТРУВАННЯ!

Міністрові юстиції України О.В.Лавриновичу

 Шановний Олександре Володимировичу!

Із поінформованих джерел, нам стало відомо, що міністр освіти і науки С.М. Ніколаєнко, який офіційно перебуває у відпустці, 15 серпня 2007 року провів у Міносвіти нараду з довіреними особами, на якій висловив своє небажання виконувати рішення Господарського суду м. Києва від 8 червня 2007 року по справі №24/735-А, а також постанови Департаменту державної виконавчої служби про зобов’язання видати випускникам Міжрегіональної Академії управління персоналом 2005/2006 навчального року 4655 дипломів і дав вказівку підлеглим службам шукати усілякі способи для обгрунтування своєї незаконної позиції. Міністр висловив думку звернутися до Генеральної прокуратури України з проханням допомогти йому отримати в Київському апеляційному господарському суді ухвалу про поновлення пропущеного МОН строку на оскарження рішення Господарського суду м. Києва і, одночасно, до Міністерства юстиції України про зупинення виконання постанови про зобов’язання МОН у примусовому порядку видати дипломи випускникам МАУП.

Безумовно, ми не вправі вказувати Міністерству юстиції як діяти у випадку отримання подібного звернення від міністра освіти і науки, але хотіли б підкреслити наступне:

1. С.М.Ніколаєнко протягом всього періоду свого «міністрування» проявляє упереджене ставлення до закладів освіти недержавних форм власності, що проявляється у затримках погодження статутів, ліцензійних і акредитаційних справ, що призвело до заподіяння певної шкоди ряду освітніх організацій.

2. У примусовому порядку міністр намагався змінити організаційно-правову форму вищим навчальним закладам недержавних форм власності, що вело в перспективі до втрати ними своїх прав і до їх ліквідації.

3. Міністерство юстиції не підтримало МОН у цьому питанні, а Господарський суд м. Києва виніс рішення про незаконність дій МОН, в результаті чого Міністерство освіти і науки України фактично визнало свою неправоту і припинило цю незаконну практику.

4. С.М.Ніколаєнко ініціював упереджені перевірки Академії і незаконно анулював ліцензії 32 відокремленим структурним підрозділам Академії.

Рішеннями Господарського суду м. Києва від 13 лютого 2007 року і від 8 червня 2007 року, які набрали законної сили, накази міністра було визнано неправомірними і нечинними.

В Генеральній прокуратурі України знаходяться понад 20 заяв і звернень від Академії й інших організацій із скаргами на незаконність дій міністра у багатьох питаннях діяльності. Не будемо переповідати про інші правопорушення, вчинені С.М.Ніколаєнком. Про них широко повідомлялося в пресі.

Ми не бачимо об’єктивних причин для подальшого затягування міністром С.М.Ніколаєнком питання щодо виконання рішення Господарського суду м. Києва від 8 червня 2007 року і постанови Департаменту державної виконавчої служби про видачу випускникам МАУП дипломів. Ці рішення є обґрунтованими і законними. Їх невиконання порушують права та законні інтереси тисяч громадян України.

В.І.Яровой, в.о. ректора
В.Г. Короткін, секретар Наглядової Ради

 

Генеральному прокуророві України
О.І.Медведьку

 Шановний Олександре Івановичу!

Всеукраїнська громадська організація «Антинаклепницька ліга України» яка має за мету викриття різноманітних перекручень і фальсифікацій, упереджень і стереотипів, у тому числі щодо українства, українського менталітету, сприяння у вихованні молоді у дусі патріотизму, національної гордості і самосвідомості висловлює свою високу повагу і повідомляє про наступне:

У газеті «Персонал плюс» №30 за 8-14 серпня і №31 за 15-21 серпня 2007 року надруковано статтю «Хабарництво як система освіти по — Ніколаєнку».

Стаття містить інформацію щодо зловживань міністра освіти і науки України С.М.Ніколаєнка і вчинення ним діянь, які мають ознаки злочинів, відповідальність за які передбачена чинним кримінальним законодавством, зокрема, ст. 364 КК України «Зловживання владою або службовим становищем», ст. 172 «Грубе порушення законодавства про працю». Крім того, мають місце ознаки діянь корупції і, не виключено, хабарництва.

Направляємо Вам копії вказаних матеріалів для здійснення необхідної перевірки і притягнення винних до встановленої законом відповідальності.

 ВГО «Антинаклепницька ліга України

 

Генеральному прокуророві України
О.Медведьку

 Шановний Олександре Івановичу!

В Генеральну прокуратуру України протягом 2005 — 2007 років було направлено сотні звернень від громадян України, політичних діячів, громадських та інших організацій про протиправну діяльність на посту міністра освіти і науки України С.Ніколаєнка. За цей період у правоохоронців зібралося чимало фактів, які свідчать про правопорушення та зловживання, які допускає в своїй діяльності один з лідерів соціалістів. Але нині широкій українській громадськості невідомо, які дії вчинено для припинення подальшої деструктивної роботи С.Ніколаєнка.

Як відомо, невжиття ефективних профілактичних заходів породжує у правопорушника почуття безкарності і штовхає його на вчинення нових протиправних дій.

Так, 9 серпня 2007 року на інтернет-сайті http:/ru.proua.com/ з’явилося Звернення Міністерства освіти і науки України, підписане прес-службою МОН. До того ж на офіційному сайті МОН прес-служба це Звернення, про всяк випадок, не розмістила, мабуть, щоб не було прямих посилань на офіційний інтернет-сайт міністерства.

У цьому «Зверненні» містяться наклепи щодо діяльності Міжрегіональної Академії управління персоналом і протиправні заклики до студентів МАУП та їхніх батьків «на підставі наявних документів про навчання звертатися до найближчого навчального закладу за місцем проживання, який має відповідну ліцензію, з клопотаннями про подовження навчання або проходження державної підсумкової атестації за певним освітньо-кваліфікаційним рівнем».

Зрозуміло, що це «Звернення» написано з прямої вказівки міністра С.Ніколаєнка і його заступника В.Шинкарука, які мають нести всю повноту відповідальності за свої незаконні дії.

У зв’язку з оприлюдненням «Звернення» вказаними посадовими особами МОН вчинено щонайменше кілька дій, що мають ознаки злочинів, відповідальність за які передбачено чинним Кримінальним кодексом України.

Це, зокрема:

— «Невиконання судового рішення» ст. 382 КК України. Рішення Господарського суду Києва від 8 червня 2007 року у справі №24/735-А про видачу випускникам МАУП 4655 дипломів зумисне не виконується;

— «Протидія законній господарській діяльності», ст. 206 КК України. Інакше «Пропозиції» щодо переходу студентів МАУП до інших ВНЗ не можна розцінювати;

— «Зловживання владою або службовим становищем», ст. 364 КК України;

— «Навмисне неправдиве повідомлення про вчинення злочину», ст. 383 КК України.

Повідомляючи про викладене вище, ми просимо і наполягаємо терміново розслідувати цей новий «інцидент» і порушити проти організаторів і виконавців цієї злочинної акції кримінальні справи за відповідними статтями КК України.

З повагою В.І.Яровой, в.о. ректора

В.Г. Короткін, секретар Наглядової Ради

 

Генеральному прокуророві України
О.І.Медведьку

Шановний Олександре Івановичу!

Як нам стало відомо від поінформованого джерела, міністр освіти і науки С.М.Ніколаєнко, не дивлячись на те, що начебто перебуває у відпустці, 15 серпня 2007 року провів у міністерстві з довіреними особами нараду, на якій замість прийняття рішень про виконання постанови Господарського суду міста Києва від 8 червня 2007 року по справі №24\735 і постанови Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про видачу випускникам Міжрегіональної Академії управління персоналом 2005-2006 року 4655 дипломів, ініціював звернення до Генеральної прокуратури України щоб та допомогла йому від імені держави направити заяву до Апеляційного суду міста Києва з вимогою поновити Міносвіти пропущений без поважних причин строк на оскарження постанови суду.

Дивує безсоромність і протизаконність дій міністра, який прекрасно знаючи думки власних юристів і не тільки власних щодо законності судового рішення, навідріз відмовляється його виконувати, видумуючи абсурдні підстави і обґрунтування своєї безвідповідальної і злочинної позиції.

Якщо органи прокуратури будуть захищати збанкрутілого чиновника, чиє політичне небуття настане через два—три місяці, то хто ж захистить студентів, які за свій рахунок здобули освіту і не можуть з вини цього правопорушника отримати документи за прийнятими державними екзаменаційними комісіями рішеннями.

С.М.Ніколаєнко, як той бандит, у боротьбі із недержавною системою освіти і її передовим представником — МАУП, утримує студентів-випускників Академії як заручників, що є негуманним і не законним.

Посилання МОН на те, що начебто міністерству нічого не відомо про рішення суду і відсутність механізму його реалізації є безпідставним. По-перше, рішення суду неодноразово направлялися на адресу МОН Академією і Департаментом державної виконавчої служби, не кажучи про те, що сам Господарський суд міста Києва надіслав копію рішення міністерству. По-друге, про який особливий механізм виконання судового рішення може йтися, якщо міністерство без будь-яких змін до діючих ліцензій, на підставі обміну листами ректора Східноєвропейського університету у м. Черкаси Р.А. Аблязова і ректора Відкритого університету «Україна» П.М.Таланчука, з одного боку, і заступника міністра освіти і науки В.Д.Шинкарука, з другого, видало декілька сотень дипломів про вищу освіту (листи додаються).

Проблема полягає в небажанні С.М.Ніколаєнка працювати у правовому полі України, для чого й існує примусовий порядок виконання судових рішень, який треба довести до логічного законного завершення.

Враховуючи вищевикладене, в разі надходження від С.М.Ніколаєнка подібного звернення, є всі підстави не тільки не виконувати явно незаконну вимогу, а порушити проти нього кримінальну справу за статтею 382 КК України «Невиконання судового рішення».

В.Г.Короткін, Секретар Наглядової Ради

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com