Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Нова провокація МОН

Виправдовуючи своє нігілістичне ставлення до законів і судових рішень, елементарно нехтуючи правами та законними інтересами тисяч громадян і організацій, прес-служба Міністерства освіти і науки України через різні інтернет-сайти 9 серпня 2007 року оприлюднила чергове «Звернення» до широкої громадськості, батьків і студентів Міжрегіональної Академії управління персоналом, в якому в котрий раз стверджується, що МОНУ в ситуації з невиданими випускникам МАУП дипломів ні в чому не винне, таке собі «біле і пухнасте», а винна МАУП своєю непоступливістю і не конструктивізмом.

Щоправда незрозумілим залишається, від імені кого оприлюднено «Звернення» чи всього колективу міністерства, чи його колегії, чи «самого» невдалого за роки незалежності України керівника МОН.

Знову звучать набридлі всім безпідставні звинувачення у здійсненні освітньої діяльності без ліцензій. Без будь-яких посилань прес-служба «виявила» «грубі порушення чинного законодавства в галузі вищої освіти». Академію звинувачують навіть у намаганні у судовому порядку зобов’язати міністерство надати дозвіл на виготовлення дипломів понад ліцензований обсяг, що виходить за межі (!?) чинного законодавства (начебто звернення до суду та захист законних прав не є природним конституційним правом кожної юридичної і фізичної особи). Студентів звинувачують у невиконанні у повному обсязі навчальних планів (це при наявності позитивних рішень державних екзаменаційних комісій, голови яких затвердженні МОН) за результатами державних іспитів.

Вся ця, м’яко кажучи, маячня подається у кращих зразках геббельсівської пропаганди. Шляхом підтасовок і перекручень, звинувачення у неіснуючих гріхах С.Ніколаєнко і В.Шинкарук, на яких у Генеральній прокуратурі України лежать десятки заяв про реальні, а не уявні зловживання у сфері освіти, намагаються перекласти з хворої голови на здорову проблеми, які створені ними в освітній галузі за останні два роки. І це не вигадки МАУП, а думки дійсно широкої української громадськості. Якби представники СБУ і МВС оприлюднили хоч ту частку об’єктивних матеріалів про зловживання С.Ніколаєнка, які є у їх розпорядженні, то у «широкої громадськості», до якої звертається МОН, без перебільшення, волосся б стало дибки.

Не позиція і діяльність МАУП спричиняє загрозу руйнування правових засад функціонування системи освіти, а саме намагання С.М.Ніколаєнка і тих, чию злу волю він виконує, може призвести до її руйнації. То він спочатку хотів знищити всю систему недержавної освіти, то замість 347 ВНЗ III і IV рівня акредитації залишити 120-150, а його колишній заступник М.Ф. Степко пішов ще далі, заявивши на нараді ректорів ВНЗ Харківського регіону у жовтні 2005 року про необхідність залишення функціонуючими лише 50, а може й 30-40 ВНЗ. То де зараз пан Степко? Агов, Михайле Филимоновичу! Отак через два-три місяці буде і з Ніколаєнком, і з Шинкаруком.

І.І.Тимошенко, «видатний діяч приватної освіти» теж зайняв інноваційну позицію, пропонуючи звести усі недержавні ВНЗ у кожній області в один університет. Так хто насправді руйнує освіту?

Програвши по повній програмі Академії 7 серпня 2007 року апеляцію на рішення Господарського суду м. Києва, яким визнано недійсним наказ Міністерства освіти і науки України від 6 жовтня 2006 року щодо анулювання ліцензій 26 відокремленим структурним підрозділами МАУП і відмови у видачі дипломів випускникам академії, прес-служба МОН, протиправне продовжує стверджувати, що ніяких судових рішень не існує і продовжує програну МОН дискусію на тему, хто ж відповідає перед студентами МАУП за невидані дипломи, хоча відповідь відома і однозначна: згідно із чинним законодавством і судовими рішеннями Міністерств освіти і науки України несе всю повноту відповідальності за подальше затягування у видачі дипломів випускникам Академії 2005/2006 навчального року.

Міжрегіональна Академія управління персоналом пропонує всім відповідальним керівникам у Міністерстві освіти і науки, хто не ховається за анонімними зверненнями до широкої громадськості, виконати рішення Господарського суду м. Києва від 8 червня 2006 року по справі №24/735-А, яке набрало законної сили і підстав для його оскарження немає, а також постанову Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України не дивувати своїми діями широку громадськість і не тільки українську, а й міжнародну.

Що стосується протизаконних закликів до студентів МАУП звертатися до «найближчого навчального закладу за місцем проживання для проходження державної підсумкової атестації, Академією направлена заява до Генеральної прокуратури України про порушення кримінальної справи відносно авторів цих провокаційних «звернень». До Президента України, Прем’єр-Міністра і Голови Верховної Ради направлено звернення про спонукання міністра, що явно зарвався до конструктивних і законних дій.

МАУП зараз як тест на українскість і демократичність влади в освітній сфері. Вдасться відстояти Академію буде перспектива формування Української України і демократичної системи освіти, у тому числі потужної приватної.

Іншого варіанту просто не існує.

Прес-служба
Міжрегіональної Академії управління персоналом

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com