Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Душитель слова

Генеральній прокуратурі України

Прокуратурі Києва
Міністерству внутрішніх справ України

Головному управлінню Міністерства
внутрішніх справ України у Києві

Міжрегіональна Академія управління персоналом (у формі акціонерного товариства закритого типу) звертається з приводу порушення її конституційних прав, свобод та законних прав на здійснення господарської діяльності працівниками Шевченківського РУ ГУМВС України в м. Києві. З приводу звернення повідомляємо таке.

Академією на розі вул. Дорогожицької та вул. О. Теліги (зупинка громадського транспорту «Бабин Яр» було встановлено малу архітектурну форму — торговельно-зупинковий комплекс (книжковий кіоск). Правовстановлюючі документи та дозволи відповідних служб на розміщення кіоску за цією адресою в Академії в належному стані.

Але з невідомих Академії причин 31.05.07 невідомі особи в цивільному (34 особи) та працівники органів внутрішніх справ Шевченківського РУ ГУМВС України в Києві (6 осіб), перевищивши владу та службові повноваження, вчинили протиправні дії — без розпорядження чи то припису суб’єкта владних повноважень о 15-й год. напали на книжковий кіоск Академії.

Коли представники Академії здійснили спробу завадити завантаженню кіоску на автомобіль, невідомі особи та працівники міліції застосували фізичну силу (викручування рук, спричинення фізичного та психічного страждання тощо, що підпадає під юрисдикцію норм Кримінального кодексу України та суперечить нормам ЗУ «Про міліцію»).

Представників МАУП, які були на місці події і намагалися перешкодити цим злочинним діям, на прохання пояснити ситуацію, пред’явити свої службові посвідчення та надати припис або розпорядження суб’єкта владних повноважень на вчинення певних дій проігнорували і грубо вигнали з місця події.

Відповіді на свої запитання вони не отримали, лише старший групи повідомив, що він — лейтенант міліції на прізвище Зінчук, разом з ним чотири сержанти та один прапорщик, і цього досить.

У присутності багатьох очевидців та представників преси вони викликали автокран і завантажили на автомобіль торговельно-зупинковий комплекс разом з продавцем у кіоску та всіма матеріальними цінностями і вивезли в невідомому напрямку. Цими діями було поставлено під загрозу життя працівниці Академії і завдано великих матеріальних збитків.

На запитання представників Академії жоден з присутніх осіб не відповідав.

Всі ці дії мають вигляд та мають ознаки злочинів проти власності, передбачених ст.186 «Грабіж» (оскільки це відбувалося відкрито для сторонніх осіб, з ігноруванням волі потерпілого та осіб, у володінні чи під охороною яких перебувало це майно, і нехтуючи думкою очевидців) та ст.206 «Протидія законній господарській діяльності» КК України (ці дії мали характер обмеження зайняття господарською діяльністю, що полягало в заподіянні матеріальної шкоди, обмеженні законних прав та інтересів особи, яка займається господарською діяльністю).

Злочини проти власності становлять одну з найпоширеніших і найнебезпечніших груп злочинних діянь, оскільки вони посягають на одне із найцінніших соціальних благ — право власності. Відповідно до ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися й розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право власності є непорушним. Всі посягання на власність (у будь-якому прояві чи вигляді) незалежно від її форми підпадають під однаковий кримінально-правовий захист, як того вимагають Конституція України та ЗУ «Про власність».

Працівниками міліції Шевченківського РУ ГУМВС України в м. Києві було порушено майнові права, тобто законні запитання представників Академії було безпідставно відхилено, що йде всупереч вимог цілої низки Законів України, з яких: ЗУ «Про інформацію», ЗУ «Про міліцію», ЗУ «Про власність», Конституція України та інші нормативні акти. При цьому нехтування положень Законів позбавляє Академію її законних прав: права на отримання інформації, гарантованого державою, права на власність (вільне володіння, користування, розпорядження) та права на вчинення певних дій, спрямованих на реалізацію своїх інтересів.

Ми категорично протестуємо проти беззаконня працівників ОВС, які прикривали злочинні дії невідомих осіб, і, враховуючи, що наведені вище обставини не є вичерпними та поряд з цим не є вичерпними межі заходів з їх відпрацювання та реалізації і враховуючи викладене, згідно з чинним законодавством України,

Просимо:

1.    У порядку, передбаченому законодавством України, розглянути наше звернення та вжити відповідних заходів до працівників Шевченківського РУ ГУМВС України в м. Києві, а також осіб, які брали участь у цій акції й організовували її.

2.     Надати сприяння у захисті конституційних прав і свобод нашій організації.

3.     Надати на адресу Академії відповідь стосовно звернення №2544 від 01.06.07р.

Ректор
М.Головатий

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com