Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Маленькі хитрощі Ніколаєнка задля голубої клізми

Дилема соціалістів

Міністр освіти щоденно вигадує нові приводи, аби вислужитися перед старшими товаришами по антикризовій коаліції.

Центр соціальних досліджень ім. Разумкова у своєму останньому соцопитуванні вияснив, що соціалісти не в змозі перейти 3% бар’єр на виборах до парламенту. Загалом результат виявився таким, про який не тільки говорила лідер БЮТ, а й давно підозрювали самі члени Соцпартії. Одразу після демаршу Мороза в «голубі» обійми керівництво Соцпартії, коментувало, що їх не лякає падіння рейтингу — «регіонали» у разі чого візьмуть їх у загальний список. «У разі чого» вже нависло, як дамоклів меч, над головою кожного соціаліста у зв’язку з указом Президента про довгострокові вибори і, схоже, окремі малинові особистості, які вже звикли до депутатських чи то міністерських крісел, цим не на жарт стурбовані. І не марно. Адже під великим питанням, чи Партія регіонів включить усіх без винятку соціалістичних міністрів і депутатів до свого списку. Тому нерозумно «регіоналам» порушувати свою монолітність через представників партії, які ні на йоту не покращать її власний вистражданий рейтинг. За особливі заслуги ще можна зробити виняток для Олександра Мороза. Безумовно, візьмуть Володимира Бойка, у якого, крім того, що «донецький», за спиною Маріупольський металургійний завод імені Ілліча та електорат півдня Донбасу. А всі інші під сумнівом. Працевлаштовані в уряд та звиклі до кабмінівських хлібів соціалісти це чудово розуміють, кожен окремо намагається влаштуватися як може.

Наприклад, Василь Цушко взяв під козирок та влаштував своїми заступниками всіх вірних донецьких ментів, попри те, що деякі з них мали таку біографію, з якою в інші часи і дільничними не стали б. Потім з трибуни Верховної Ради Цушко звинуватив колишнє керівництво МВС у всіх корупційних гріхах, хоча колишній міністр ще вчора був його близьким партійним товаришем. Напевно, раніше разом горілку та бессарабське вино на брудершафт випивали…

Загалом міністру МВС не важко вислужитися, було б бажання. А ось як бути міністру освіти? Адже посада далека від політики. Але соціаліст Станіслав Ніколаєнко придумав, як заслужити місце у виборчому списку ПР. Найцікавіше, що йдеться про людину, яка активно пропрацювала у двох «помаранчевих» урядах та водить дружбу з братом прези­дента Петром Ющенком, ще й іноді забігає через потайні ходи на Банкову. Понад те, Ніколаєнко — ініціатор резонансного підручника з історії для учнів 5 класу, в якому події 2004 року описано приблизно так: Ющенко та Тимошенко — національні герої, Янукович — авторитарний диктатор та злочинець. Очевидно, всі старі гріхи міністру-соціалісту майже пробачили — «регіонали» люблять маленьких зрадників. Таких легше контролювати. І вимагати з них відданої служби.

Студентів у стійло?

Вочевидь, саме цим «служінням», а не проблемами освіти нині зайнятий Станіслав Ніколаєнко.

Чого тільки варта контрольна у Житомирі, яку Міністерство освіти придумало, щоб завадити студентам та учням старших класів прийти на мітинг Юрія Луценка.

На перший погляд — маячня! Що може бути спільного між контрольною та мітингом? Але якщо вивчити всі факти, то стане зрозуміло, що зв’язок є.

Адже не просто так, не випадково час контрольної збігся з часом мітингу. У житомирські школи та ВНЗ надійшла телеграма за підписом Ніколаєнка про проведення контрольної не в навчальний час, а... о пів на шосту вечора!!!

І як тільки Міністерство охорони здоров’я дозволило таке Міністерству освіти! Адже є якісь нормативи. Всім відомо, що увечері розумова здатність знижується через загальну втому організму. Хай уже студенти, але так познущатися над школярами!.. «Чи не пов’язана раптова міністерська контрольна з візитом Луценка?», — спитала прес-служба «Самооборони». І, схоже, вони мали на це всі підстави. На історичному «всеношному» засіданні Кабміну, присвяченому розпуску Верховної Ради, Ніколаєнко ввічливо пові­до­мив Януковичу, що Міносвіти видасть спеціальний наказ для ректоратів ВНЗ «не політизувати ситуацію серед студентства». Найцікавіше те, що ця ініціатива міністра дивним чином збіглася в часі із позаплановими канікулами у деяких харківських ВНЗ. З якою метою, зрозуміло: щоб «не- політизовані» студенти могли безпроблемно приїхати до Києва на мітинги на підтримку коаліції.

Особова форма президентофобії

Відзначився Станіслав Ніколаєнко у служінні Януковичу і як куратор від Кабміну в Херсонській області.

За його безпосереднього патронату наприкінці березня у Херсоні відбувся президентофобський Форум депутатів місцевих рад. Зібрання було дуже колоритне. Окрім звичайних у цих випадках наметів, радянських шлягерів, плакатів на підтримку коаліції та проти вступу України в НАТО, воно відзначилося ще й яскравими виступами ораторів.

Відкрив форум депутат обласної ради Володимир Овчаренко словами: «Всю цю помаранчеву зграю на чолі з леді Ю потрібно посадити, щоб вони не заважали нормальній роботі парламенту та уряду». Інший промовець запропонував «реалізувати другий етап політреформи, ліквідувавши всі державні адміністрації в Україні, та побудувати нову вертикаль влади з виконкомів місцевих рад».

Після таких запальних промов, форум ухвалив рішення про «негайну зміну конституційного ладу через відсторонення Віктора Ющенка від посади Глави держави та скасування самої посади Президента». Одне слово, сценарій державного перевороту творився на очах і під кон­тролем неостанньої державної особи — міністра Станіслава Ніколаєнка.

До речі, його колеги, які обіймають відповідальні посади у державі — віце-прем’єр Віктор Слаута та Володимир Рибак, перший заступник Голови Верховної Ради Адам Мартинюк, голова КПУ Петро Симоненко, попри запрошення, на форум не прибули через «нелітну погоду». Але насправді, схоже, вирішили не підставлятися, згадавши про небо в клітинку, якого свого часу удостоїлися (щопрада, ненадовго) оратори Північно-Донецького з’їзду. А Ніколаєнку нема куди подітися: хочеш у список — вигрібай.

Проте він не завжди був проти Віктора Андрійовича. Якби ще кілька років тому, коли на державному підприємстві «Преса України» він викрив друкування на замовлення Партії регіонів агіток з «Ющенком-ковбоєм», йому сказали, що він очолюватиме цей форум, то Ніколаєнко, напевне, просто розсміявся б. Працюючи у Кабміні Тимошенко, Ніколаєнко прославився появою у нових підручниках з історії для 5 класу опису подій Помаранчевої революції. «Там було сказано, що було два кандидати, які вийшли у другий тур, який відбувся. Вибори було сфальсифіковано, відбулося повторне голосування, переможцем став Президент Віктор Андрійович Ющенко — і все», — розповідав тоді міністр.

Але не минуло і півроку його роботи на посту, як Ніколаєнко вирішив про всяк випадок класти яйця у різні кошики. Наприклад, за його розпорядженням Сергій Кивалов знову приступив до обов’язків ректора Одеської юридичної академії. Минуло ще півроку — й прізвище Ніколаєнка з’явиться серед тих соціалістів, яких Вінський назве «ублюдками», за те, що схилили Мороза до зрадництва коаліції національно-демократичних сил. Останнє, чим прославився Ніколаєнко — реформа вищої освіти, за що був нагороджений від імені студентів України п’ятьма малиновими клізмами з логотипом Соцпартії.

Хоча не схоже, щоб міністр дуже переймався тим, що його недолюблюють студенти. Напевне, більше хвилюється, що клізми не того кольору і логотип наразі не той…

До речі, є ще один варіант пояснення, чому Ніколаєнко так намагається вислужитися перед Віктором Федоровичем. Справа, вочевидь, ще й у тому, що він відомий як міністр, який живе на одну зарплату. З усіх він «найбідніший». Тому міністерська зарплата для нього дуже важлива, як до приходу в Кабмін була важливою депутатська, і яка знову стане дуже важливою, адже посада міністра у наших політичних умовах не вічна.

Хоча соціалісти демонструють, що успішно пристосовуються за будь-якої влади. Ніколаєнко на посту міністра пережив Прем’єра Тимошенко, і Єханурова, прижився й за Януковича. Цікаво, чи буде винагороджено таку старанність?

За матеріалами інтернет-видань

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com