Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Про чию безпеку думає СБУ В Криму?

Секретарю Ради національної
безпеки і оборони України
Голові служби безпеки України

До Севастопольської міської Спілки офіцерів України із скаргою про неправомірні дії оператив-ної групи СБУ в Севастополі звернувся ветеран Збройних Сил України підполковник запасу Анатолій Бондарєв.

Як випливає із його заяви, яку ми прийняли до розгляду, 20 жовтня 2006 року до нього було застосовано фізичне насилля, що призвело до різкого, після двох перенесених інфарктів, погіршення стану здоров’я. Черговому СБУ в Севастополі навіть довелося на місце події викликати для Бондарєва «швидку допомогу».

Але замість госпіталізувати, група оперативників з шести осіб доставила потерпілого до його дому. Там звинуватила його в отриманні хабара і без санкції прокурора і судді здійснила у нього вдома обшук. Було вилучено документи і печаті садівничого товариства «Бастіон», яке очолює Бондарєв. Потім його доставили в СБУ і вчинили там допит, після чого переправили до Севастопольської міської прокуратури. Там допит продовжили до пізнього вечора. Переконавшись, що стан затриманого Бон-дарєва погіршується, слідчий прокуратури відпустив його, замовивши таксі, аби той дістався самостійно до свого помешкання. Та через кілька годин «шви-дка допомога» відвезла підполковника запасу Бондарєва у тяжкому стані в реанімаційне відділення госпіталю ВМС України.

Не знайшовши доказів про отримання Бондарєвим хабара, прокуратура слідство призупинила, але печаті товариства йому ніхто не повертає. СБУ стверджує, що передала її до прокуратури. А та заявляє, що її не отримувала.

Розглядаючи письмове звернення Бондарєва, виконком СОУ звернувся до керівництва СБУ в Севастополі з інформаційним запитом про захоплення голови СТ «Бастіон» опер-групою.

Така необхідність була обумовлена і тим, що, за інформацією Бондарєва, до нього зверталися невідомі особи і пропонували залагодити справу за дві земельні ділянки в його садівничому товаристві, яке, до речі, розташоване біля самого морського узбережжя і є ласим шматком для багатьох можновладців.

Проте замість повного та обгрунтованого повідомлення на свій запит ми отримали банальну відписку з вимогою направити заяву Бондарєва до міської прокуратури. При цьому автор відписки — заступник начальника СБУ в Севастополі В.Стрель-ченко посилається на ст. 7 ЗУ «Про звернення громадян». Проте ця норма, на-впаки, зобов’язує нас прийняти і розглянути звернення Бондарєва. Понад те, вона забороняє спрямовувати скарги для розгляду тим органам, дії яких оскаржуються. А оскільки заявник повідомив, що в групі з його захоплення, вилучення документів і печаті товариства «Бастіон» могли бути і працівники прокуратури, — вимога керівника СБУ є такою, що суперечить чинному законодавству.

Окрім того, ст.20 Цивільного кодексу України дає право кожному громадянинові власний захист здійснювати на свій розсуд. Тобто кожен має право звертатися у ті інстанції, яким довіряє. А обов’язок останніх діяти відповідно до закону. Проте створюється враження, що окремі посадовці СБУ, як і в радянські часи, бачать себе над Законом.

Їхнє небажання розібратися у ситуації і пові-домити про результати розгляду запиту з виконкому Севастопольської міської СОУ свідчить лише про одне: опергрупа СБУ діяла з відома і дозволу керівництва, а зневажливе ставлення до нашого звернення доводить, що ця служба вже вийшла за межі Закону і діє за «понятіямі», що вкрай небезпечно для суспільства. Учора оперативники СБУ порушили конституційні права і свободи громадянина Бондарєва, сьогодні — проігнорували інформаційний запит Севастопольської СОУ, а чого чекати завтра? Тільки свавілля.

Це не перший випадок, коли керівництво СБУ в Севастополі відфутболює наші звернення. Одне з них, наприклад, стосувалося знайдених на дні морського узбережжя Криму та Севастополя хімічних боєприпасів. Деякі з них лежать на глибині менше десяти метрів — отож існує загроза, що «чорні шукачі» їх можуть не лише підняти, а й використати. Отруєння води в севастопольському водосховищі є попередженням. Ми надіслали в СБУ акт, де вказано, в яких районах і скільки контейнерів зафіксовано (а їх сотні), пояснили, де можна взяти відповідну карту. Але ця проблема не зацікавила керівництво СБУ в Севастополі. Наше звернення відправили в прокуратуру Криму. На цьому справа й заглохла.

Викликає занепокоєння і подив та обставина, що Севастополь нині перетворився на центр та розсадник сепаратизму, шовінізму й антиукраїнської діяльності. Тут безперешкод-но функціонує ціла низка проросійськи налаштованих і фінансованих Москвою організацій, рухів, фронтів, партій та угруповань. Нічим не обмежено простір для здійснення різних акцій управління розвідки, відділу спецпропаганди Чорноморського флоту Росії. Ці сили з їхніми мобільними загонами причетні до політичної провокації у Феодосії. Російські морські піхотинці, озброївшись до зубів, здійснили марш із Севастополя до Запорізької області і силоміць захопили там навігаційний об’єкт. Російські державники, такі, як Костянтин Затулін, постійно проводять у Севастополі антиукраїнські маніфестації, міжнародні семінари, конференції.

Сьогодні на поліграфічній базі газети Чорноморського флоту РФ «Флаг Родины» друкуються десятки антиукраїнських періодичних видань з багатотисячними накладами. Їхні публікації розпалюють міжнаціональну ворожнечу, прищеплюють почуття зневаги до України, висувають до неї територіальні претензії, відкрито закликають до третьої оборони Севастополя...

Можна навести безліч прикладів загрози національній безпеці України. Тільки ми щось не помічаємо активної та результативної роботи працівників севастопольської служби, покликаної захищати безпеку саме нашої держави. Свої зусилля вони чомусь спрямували на садові товариства, розташовані в приморській зоні.

Такий стан речей наштовхує на висновок про необхідність поглибленого вивчення стилю та методів роботи севастопольської СБУ і здійснення в ній кадрових змін.

Саме ці обставини змушують виконком Севастопольської міської Спілки офіцерів України, керуючись ст. 35 ЗУ «Про інформацію», направити до керівництва Служби безпеки і РНБО України це звернення.

Найперше ми просимо Вас зобов’язати працівників СБУ в Севастополі провести перевірку за нашим запитом і, відповідно до ст. 19 «Про звернення громадян» та ст. 32 ЗУ «Про інформацію», надати повну та обгрунтовану відповідь.

Принагідно просимо унеможливити помсту офіцеру запасу А.Бондарєву з боку працівників СБУ в Севастополі за те, що останній оскаржив їхні дії.

З пошаною
Юрій ТИМОЩУК,
голова Севастопольської міської
Спілки офіцерів України, капітан I рангу запасу

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com