Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

БАХЧИСАРАЙСЬКИЙ ФОНТАН ПРИСТРАСТЕЙ. ЧАСТИНА ДРУГА.

В одному з минулих номерів ми вже повідомляли про конфлікт навколо бахчисарайського ринку, що знаходиться на місці колишнього мусульманського кладовища.

Після того, як у Бахчисарай були стягнені додаткові сили міліції та призупинена робота ринку, протистояння, здавалось, вдалося владнати. Але  минулої суботи питання знову загострилося. На центральній площі перед будинком адміністрації міста проходили два мітинга. Один організували представники «Російської громади Криму» та торговці, які вимагали поновлення роботи ринку. У другому мітингу брали участь кримські татари, які у свою чергу вимагали повного закриття торгівельної площадки. Несподівано для працівників міліції, що несли чергування біля пікетів, торговці напали на кримських татар, використовуючи при цьому палиці, каміння, арматуру та димові шашки. Зі слів керівника ЦГЗ Головного управління МВС України у Криму Олександра Домбровського у сутичці з обох сторін приймали участь приблизно 300 осіб. У її результаті постраждало п’ятеро осіб. Хоча за інформацією меджлісу та за повідомлення очевидців у сутичці постраждало біля двох десятків учасників акції, а також було розбито вікна у машинах керівника меджлісу Мустафи Джемілєва та його помічника Рефата Чубарова.

Зіткненню між працівниками ринку та кримськими татарами передував приїзд членів меджлісу на центральну площу Бахчисараю. Мустофою Джемілевим було прийнято рішення провести виїзне засідання меджлісу на місці татарського пікету з метою довести до відома пікетників результати зустрічі з прем’єр – міністром України Віктором Януковичем. На зустрічі, яка пройшла на передодні, були присутні М. Джемілев, мер Бахчисараю Дмитро Кретон, голова Бахчисарайської райдержадміністрації Ільмі Умеров, голова Бахчисарайського райради Олександр Тарянік та прокурор Криму Віктор Шемчук. У результаті було досягнута домовленість про те, що функціонування ринку буде припинене. Крім того, Віктор Януковіч пообіцяв що у бюджеті 2007 року  будуть передбачені кошти, необхідні для будівництва культурно-історичного меморіалу. Досягненні домовленості були покладені у основу кінцевого протоколу, який був підписан сторонами конфлікту у присутності голови СБУ Ігоря Дрижчаного, голови Ради Міністрів Криму Віктора Плакіди, прокурора автономії Віктора Шемчука та заступник голови кримського парламенту Михайла Бахарева. Згідно з документом ринок повинен ліквидован до 11 вересня, але до цього він повинен бути звільнен для проведення слідчих заходів. Новий ринок буде створен приблизно через два місяця. Для додаткового контролю ситуації до повного ії вирішення у Бахчисарай були стягнені додаткові сили міліції та БТР.

Події у Бахчисараї свідчать про бажання якоїсь-то сторони порушити кволий міжнаціональний мир у Криму. Використовуються бажання одних працювати, а других на повагу до національних святинь. Чи стануть події у Бахчисараї прикладом для порозуміння або ж навпаки спричинять ще більше загострення міжнаціональних протиріч покаже час. Але одне сказати можна точно – це свого роду іспит для влади.

Вероніка СОБКО
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com