Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

СПОРТИВНА СЛАВА ALMA MATER

У здоровому тілі — здоровий дух! Важко не погодитися. Особливо актуально дотримуватися цього принципу в молоді роки. Зайняття спортом у дитинстві заряджають тіло та душу енергією на все життя.

Фізично стаєш сильним, витривалим та гарним. А яких цінних якостей набуваєш — боротися до кінця, постійно вірити у перемогу, поважати суперника… Людина з такими рисами характеру здатна у будь-якій справі гори перегорнути!

Нажаль, в Україні спортивному вихованню молоді приділяється вкрай мало уваги. Замість спортивних секцій та майданчиків ростуть магазини та заправки. Це незважаючи на те, що підвищувати здоров’я молоді є завданням національної ваги. Та не всіх така ситуація влаштовує. Вже багато років Міжрегіональна Академія управління персоналом впроваджує програму з розвитку спорту. Тут розуміють не на словах, а на ділі, що важливо бути не тільки інтелектуально, а й фізично розвиненою особистістю. Завдяки багаторічним зусиллям цей заклад вищої освіти перетворився на такий собі острівець спортивного розквіту.

Від самого заснування МАУП одразу взяла курс на всебічну підтримку спорту. Й це не дивно, адже Президент Академії Георгій Щокін сам в минулому спортсмен — захоплювався вітрильним спортом та греко-римською боротьбою. У закладі створено Департамент фізичної культури та спорту, збудовано кілька чудових спортивних залів та майданчиків, закуплено обладнання. Все зроблено, аби займатися спортом не тільки на любительському рівні, а й на професійному також.

Студенти МАУП (та й співробітники також) мають змогу відвідувати спортивні секції безкоштовно. А вибрати справді є з чого. В Академії успішно розвиваються 19 видів спорту, серед яких рукопашний бій, айкідо, настільний теніс, спортивне орієнтування та туризм, шейпінг, оздоровча гімнастика, атлетична гімнастика, плавання, легка атлетика, волейбол, баскетбол, футбол (футзал — зимовий вид), шахи, великий теніс, аеробіка, вільна й греко-римська боротьба, українські бойові мистецтва спас та триглав.

Призначення Мирона Ільницького на посаду директора Департаменту фізичної культури та спорту дало новий поштовх до розвитку спортивного напрямку Академії. Знаний майстер спорту з греко-римської боротьби закликав до МАУП відомих спортсменів, навколо яких сформувався спортивний осередок. Ельбрус Тедєєв та Володимир Шацьких зробили неабияку рекламу Академії.

Зайняття спортом всіляко заохочується. Успішним спортсменам роблять знижки в оплаті за навчання, дехто платить половину або ж зовсім навчається безкоштовно. Тому потік охочих до самовдосконалення не зменшується, а тільки зростає.

Така увага до спорту не могла не принести результатів. Студенти Академії завоювали багато нагород у найпрестижніших турнірах. У здобутках попереду — боротьба та важка атлетика. Чемпіонами Олімпійських ігор-2004 стали Ельбрус Тедєєв з вільної боротьби та Наталя Скакун з важкої атлетики, а Ігор Разорьонов виборов срібну медаль з важкої атлетики. Володимир Шацьких став кращим борцем греко-римського стилю під час змагань на Кубок Європи-2004. Василь Тесьминецький здобув Кубок Світу-2005, а Василь Федоришин став чемпіоном Європи. Їм підростає достойна зміна. Дмитро Рочняк виборов звання найсильнішого на європершості серед юнаків. А Віктор Кикоть цього року на міжнародному молодіжному турнірі з вільної боротьби переміг усіх суперників.

Футбольна команда МАУП — краща серед студентських команд України. А на європейській першості останні два роки маупівці виборювали бронзу та четверте місце.

У волейболі Академія також у лідерах. Два роки поспіль хлопці виборюють перше місце на чемпіонаті Києва з волейболу серед вищих навчальних закладів недержавної форми власності. Жіноча команда цього року також стала першою, а минулого фінішувала на другому місці.

Значні здобутки демонструють маупівці у контактних видах спорту. На IV-му Всеукраїнському фестивалі національних бойових мистецтв «Дніпровські пороги» Василь Рога виборов нагороду найвищої проби (козацький «Спас»). А Михайло Івашура здобув бронзу на Кубку України з кікбоксінгу (фулконтакт).

Дуже активними цього року були представники Академії у складі збірної України з рукопашного бою. Під час змагань на відкритому Кубку Європи ABF Олександр Сазанович, Антон Бочкарьов та Марія Стецюк здобули золоті нагороди, а Олексій Задніпряний — срібну медаль. Внесок МАУП допоміг національній збірній посісти перше командне місце.

У травні у Луцьку на другому міжнародному фестивалі з аеробіки «Волинський пролісок» МАУП була представлена двома командами у різних номінаціях. Обидві повернулися зі змагань переможцями.

Спорт в Академії — це невід’ємна частина виховного процесу. Та вклад у його розвиток виходить далеко за межі безпосередньо навчального закладу. Так у 2006 р. МАУП виступив генеральним спонсором Київського міжнародного турніру з вільної боротьби, в якому взяли участь близько 300 спортсменів з 24 країн світу. А що додати до цього благодійні акції, проведення спортивних наукових та науково-практичних конференцій, підтримка молодих талантів…

Академія немов потужний локомотив тягне за собою розвиток багатьох видів спорту. Все робиться, аби пропагувати здоровий спосіб життя серед молоді: збереження генофонду нації — це найголовніше. А молоді дарування будуть й далі примножувати спортивну славу рідної аlma мater та України.

Олександр ТЕРЛЮК
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com