Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЗЛІТ НА БАТЬКІВЩИНУ

З 17 по 20 серпня в Києві відбудеться ІV Всесвітній форум українців, в якому братимуть участь півтори тисячі делегатів та гостей із 43 країн світу.

Розпочнеться Форум увечері 17 серпня відкриттям низки виставок у Центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім», де в центральній виставковій залі відкриється виставка малюнків переможців Всесвітнього конкурсу дитячого малюнку “Моя Україна”, що є завершальним етапом однойменного Всесвітнього конкурсу діаспори в номінації «образотворче мистецтво». З усіх кінців світу діти надсилають до товариства «Україна-Світ» роботи різних жанрів. Конкурс розпочався 2003 року і щороку журі визначає переможців та урочисто нагороджує їх почесними грамотами та цінними подарунками, а результатом стає виставка та видання каталогу. Виставки переможців конкурсу вже відбувалися в Естонії, Польщі, Литві, Латвії, а в Україні – у Миколаєві та Черкасах. І ось нинішнього року «Моя Україна» відбувається в столиці в рамках Форуму.

А у Великій та Малій виставкових заліах та на виставковий майданчику “Українського дому” експонуватиметься виставка майстрів народної творчості “Українські старожитності”, що ознайомить з роботами народних художників Якова Ющенка, Панаса Ярмоленка, тут демонструватимуться також роботи вже відомих народних майстрів Марії Приймаченко, Параски Хоми, майстрів Опішні, Косова.

Твори наївного малярства, сакрального та ужиткового мистецтва, повертають нас в часи, коли перші переселенці покидали рідний край в пошуках щастя, а тому тлом експозиції є фотоінсталяції з вкрапленими в них предметами старовини, подібних тим, які, мов реліквії, брали із собою в дальню дорогу українські переселенці. Старі фотографії, зображені на них родини, брати, сестри, малі діти та щасливі закохані пари – ще один шар експозиції.

У Кобзарській світлиці “Українського дому”  експонуватиметься виставка “Трипільська культура – протокультура українців”. Виставка об’єднує часи Трипілля та сьогодення. Давню  культуру представлено у великих фотографічних декораціях, на яких бачимо зразки гончарного мистецтва. Сакральна та ужиткова кераміка, символи орачів та хліборобів, символи унікальних полісів та традицій. На фоні цих прадавніх творів на подіумах – роботи сучасних майстрів-гончарів, твори яких найбільш співзвучні  трипільській традиції. Головною постаттю гончарного дійства є Сергій Радько, майстер з Черкащини, славний ще й своїми таланами кобзаря, лірника, живописця, графіка. Нині це один з найпотужніших гончарів України. Протягом усіх днів виставки митець буде творити на очах у публіки. Під руками Сергія Радька з’являтимуться нові горщики, макітри, та й скульптурні твори. Таким чином виставка наголошує: наша земля – осердя великої традиції гончарства, яка переселилася разом з українцями за океан. Виставка та майстер-класи Сергія Радька триватимуть до 24 серпня. Галерея “Родовід”, музей Івана Гончара – безпосередні генератори ідей та організатори цих акцій.

У 3-й виставковій залі  експонуватиметься виставка “Українська книга сьогодні”.  Це виставка-ярмарок за участю близько 100 видавництв України та українського зарубіжжя. Для оформлення простору та допомоги видавцям запрошено дизайнерів та провідних флористів Києва. Таким чином атмосфера кожного стенду нагадуватиме затишну читальню. Гості зможуть відпочити, погортати сторінки книжок та вибрати їх для своєї бібліотеки. В цій залі також проходитимуть виставки нумізматики та філателії. Виставка-продаж пам”ятних та ювілейних монет України а також сувеніфрної продукції Національного банку України організована цим банком. Виставка “Мій рідний край” - тематична виставка-продаж українських поштових марок, випущених за роки незалежності України (1992 – 2006рр.). В рамках виставки відбудеться презентація поштового блоку “Козацька Україна” та спецпогашення штемпелем першого дня – спеціальне погашення, приурочене ІV Всесвітньому форуму українців на спеціальному конверті з логотипом заходу.

Відбудеться також невесела виставка “НЕ ЗАБУДУ!”. Це експозиція з колекції бізнесмена, відомого громадського діяча та колекціонера Моргана Вільямса (США), присвячена голодомору в Україні 1932-33 років.

Крім згаданих виставок в “Українському домі”,  в Національному музеї українського мистецтва та у відкритому рік тому міському приватному музеї “Духовні скарби України” експонуватиметься розділена на дві частини виставка “Дарунок Україні”, основна мета якої - ознайомити відвідувачів з шедеврами українських майстрів образотворчого мистецтва, що були передані в дар Україні представниками діаспори протягом останніх років. Виставка організована за сприяння Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон. Частиною експозиції є роботи Василя та Миколи Кричевських, Олекси Грищенка, Миколи Бутовича.

18 серпня в п”ятницю в палаці “Україна” відбудеться заключний концерт Всесвітнього фестивалю закордонного українства “Український спів у світі”, в якому візьмуть участь українські хорові колективи та окремі виконавці, танцювальні, інструментальні та вокальні ансамблі зі США, Канади, Австралії, Бразилії, Італії, Іспанії, Польщі, Словаччини, Узбекистану, Туркменістану, Азербайджану, Казахстану, Естонії, Литви, Молдови (в тому числі Придністров”я), Румунії, Білорусії та Росії. Організатор концерту: товариство зв”язків з українцями за кордоном “Україна – Світ”, яке 45 років займається співпрацею з українцями за межами країни.

В програмі Форуму – проведення спеціалізованих секцій та круглих столів експертів і представників громадськості. Організатор зібрань – Українська Всесвітня Координаційна Рада, до складу якої входять об’єднання українців з усіх країн світу, а також провідні громадські організації України. Робота секцій організована за напрямками співпраці цих структур – розвиток жіночого, молодіжного, військово-патріотичного, культурно-просвітницького руху, питання економічної та науково-технологічної співпраці, екологічної безпеки, створення єдиного інформаційного простору і вироблення цілісної державної політики у сфері зв’язків із закордонним українством.

Всього відбудеться засідання 21 секції. Вони будуть проходити 19 серпня 2006 р. в Центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» та в приміщенні Національного університету „Києво-Могилянська Академія” (корпуси №1 і №4). Зокрема, в «Українському домі» відбудеться засідання секції «Голодомор в Україні 1932-33 років» за участю спеціальних гостей Форуму Якоба Сундберга (Швеція), Віктора Кондрашина (Росія), Роберта Куснєжа (Польща), Моргана Вільямса (США). Тут також буде проходити  Звітно-виборчий з”їзд цьогорічного Форуму Української всесвітньої координаційної ради з правом входу виключно для делегатів.

Перлини Форуму – концерт 19 серпня в Національній опері за участі українських артистів-майстрів світової сцени та урочиста церемонія закриття Форуму 20 серпня о 18 год. на Співочому полі з концером фольклорних колективів та зірок української естради на честь Форуму.

IV Всесвітній форум українців приурочений 15-тій річниці незалежності України і органузовується на державному рівні, а безпосереднім координатором та виконавцем багатьох програм є продюсерсько-мистецьке угруповання “Форум творчої молоді”.

Валентина ГРИЦУК
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com