Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ПОМСТА ЧИ ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ?

Днями Дніпропетровський аеропорт без пояснень відмовився прийняти літак зі столиці. Лише дещо пізніше з’явилася інформація, що причиною стала надзвичайна пригода, і «за технічними причинами» тут сідатимуть «пасажири» внутрішніх авіаліній.

Тим часом пристрасті у Дніпропетровську доходили до критичної позначки. Протистояння політичних «кольорів» набувало радикальних форм — розгорілася бійка перед облрадою за участі бійців «Грифону», «Беркута», місцевих і народних «біло-синіх» депутатів. Постраждала і сама «Біла хата», точніше — її вікна, від яких залишилися тріски. Прес-служба Партії регіонів тут же видала гнівний папір з обвинуваченнями влади в політичних репресіях і вимогами порушити кримінальну справу за фактом нападу на депутатів. Щоправда, цидулка належної реакції не викликала. Оперативність, з якою вона з’явилася, вказує на те, що підготували її заздалегідь, а це мимоволі наводить на думку про можливі провокації самих «регіоналів».

Утім, оригінальності тут шукати не доводиться. Ситуація нагадує події жовтня 2003-го, коли аналогічні «приколи» відбувалися під час підготовки візиту на Донеччину тоді ще кандидата в президенти Віктора Ющенка. Заборона на посадку, побиття депутатів, розбиті вікна — сценарій той самий, тільки реалізовується він тепер проти іншої сторони.

Хтось певен, що дніпропетровські події — підступна помста «нашоукраїнців». Інші називають це поверненням боргів. Однак під галас бійки і дзвін вибитого скла потенційна опозиція в образі ПР провела блискавичну рокіровку — відкликала кандидатуру Олега Царьова і запропонувала іншу — депутата облради Михайла Разгоняєва. Якось раптово з’ясувалося, що пан Царьов не має права балотуватися на посаду голови Дніпропетровської облради, оскільки виборчком вчасно не зареєстрував його як депутата обласної ради. Коли трьома днями пізніше державні виконавці намагалися розповісти про це Царьову особисто, він їх не захотів слухати. Тепер він лютує. Такий злий, що вимагає, аби суддям Кіровського суду Дніпропетровська, причетним до цієї історії, не подовжували повноваження. Стосовно Разгоняєва, то він лише замінює гравця під час важливого політичного матчу. Не помічений раніше у будь-яких значних політрозкладах, він зможе перемогти Швеця, який також став на дистанцію, виключно за безпрецедентної підтримки з «центру». А мешканцям Дніпропетровщини Разгоняєв запам’ятався тим, що в силу своїх колишніх обов’язків начальника управління промисловості, транспорту і зв’язку Дніпропетровської облдержадміністрації регулярно повідомляв про падіння випуску продукції машинобудування підприємствами області, а також про зростання заборгованості на них із зарплати.

Дії Партії регіонів, яка змінює своїх кандидатів на посаду голови облради, як рукавиці і, вочевидь, за правом сильного (чи найчисельнішого) хоче, за словами прес-секретаря ПР Світлани Колеснікової, «входити до зали тоді, коли ми того бажаємо», наводять на думку, що «регіоналам» не так уже й важливо, чим закінчиться дніпропетровська спікеріада. Цілком можливо, що Дніпропетровська облрада — лише плацдарм, на якому відпрацьовується варіант отримання контролю над Верховною Радою. Особливо, якщо згадати численні висловлювання таких персонажів, як Євген Кушнарьов або Віктор Тихонов, про те, що Партія регіонів «не дозволить «помаранчевим» захопити Верховну Раду».

Валерій ГРІНЧЕНКО
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com