Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

КОЗАЦЬКІ ТРАДИЦІЇ - В СУЧАСНУ ОСВІТУ

Лише в столиці нашої держави підготовку кадрів здійснюють 112 вищих навчальних закладів, зокрема 29 університетів. Однак і на цьому тлі поява та бурхливий розвиток Міжрегіональної Академії управління персоналом є достатньо показовими.

Збільшення кількості вищих навчальних закладів в Україні, передусім недержавної форми власності, суттєво посилило конкуренцію на ринку освітніх послуг нашої молодої держави. Разом з тим у недержавних вищих навчальних закладах значно менше виражено притаманні нашій освітній системі корупція, хабарництво, бюрократизм.

Досить-таки чітко переваги недержавної форми власності демонструє Український Військово-козацький інститут ім. Великого князя Святослава. За менш як два з половиною роки він створив потужну матеріально-технічну базу, залучив найкращих фахівців з інших вищих навчальних закладів, передусім державних, випустив вже перших фахівців. Нині в інституті навчаються 208 студентів, з них 70 стаціонарно.

Освітні досягнення МАУП викликають цікавість і за кордоном. 7 квітня 2006 року відбулася зустріч Президента МАУП Георгія Щокіна, директора Українського Військово-козацького інституту ім. Великого князя Святослава В.Каленяка, його заступника Є.Петренка і військового отамана Кубанського козацького війська, заступника голови адміністрації Краснодарського краю з військових та козацьких питань, радника управління Президента РФ з питань козацтва, генерала козацтва Володимира Громова. Кубанці виявили інтерес до започаткованого МАУП єдиного не лише в Україні, айв країнах СНД козацького вищого навчального закладу — УВКІ. При УВКІ діє Козацька школа та проводяться щотижневі ради Всеукраїнського козацького війська, періодично видається журнал «Козацька рада». Курсанти УВКІ забезпечені козацьким парадним одностроєм з відповідними званнями і відзнаками.

МАУП досить швидко і динамічно реагує на загальнонаціональні й суспільні запити. Оскільки в Україні децентралізуються функції управління суспільством, розвивається місцеве і регіональне самоврядування, зростає необхідність фахової підготовки кадрів для органів державної влади і управління, козацького руху, було створено кафедру організації самоврядування.

Вищі навчальні заклади недержавної форми власності мають можливість конкурувати з державними, передусім у боротьбі за молодих фахівців. Доволі гнучка оплата праці дає змогу активізувати роботу зі зміцнення кадрового складу фахівцями з науковим ступенем.

Значний інтерес становлять такі унікальні навчальні дисципліни: «Менеджмент громадських (козацьких) організацій», «Організаційно-правові засади сучасного українського козацтва», «Організація козацького самоврядування», «Фінансовий менеджмент громадських (козацьких) організацій», «Управління нерухомістю», «Політика регіонального розвитку», «Планування та діяльність органів виконавчої влади», «Організація та управління муніципальними установами».

У процесі розробки перебуває загальнонаціональна  програма «Український регіон», яка передбачає співпрацю з місцевими органами державної влади і управління, регіонального і місцевого самоврядування. До цього процесу залучено студентську молодь.

Досягнуто домовленості про співпрацю з Асоціацією місцевих та регіональних влад України, зокрема про проходження практики студентами на їхній базі, що дасть змогу поліпшити її методичне забезпечення, спільне проведення наукових заходів. Усе це сприяє підготовці фахівців високого науково-теоретичного рівня, з відповідними практичними навиками та вміннями, створенню механізму подальшого працевлаштування.

Розбудова нашої державності неможлива без плекання національного патріотизму. І тут теж внесок МАУП не можна недооцінити. Курсанти і викладачі УВКІ брали участь у зустрічах українського козацтва з Президентом України, врочистих заходах біля сіл Базар та Крути, на о. Хортиця, під Берестечком, біля інших пам’яток української героїки.

Усе наведене вище переконливо свідчить про перспективи і динаміку саме освіти недержавної форми власності, особливо з огляду на постійне зростання вимог до дипломованих випускників на ринку праці. Зазначимо, що фахівці, окрім відповідних знань і навичок у МАУП, отримають і щось більше — духовний складник на майбутнє, усвідомлення необхідності докласти всіх зусиль для розбудови Української держави, розвитку своєї нації.

 

В. ОМЕЛЬЧУК,
к.і.н., завідувач кафедри
організації самоврядування

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com